Няма канализация, алтернативни решения !

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
ivansemkov88
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 08, 2011 11:47 am

Няма канализация, алтернативни решения !

Мнение от ivansemkov88 » ср юни 08, 2011 12:27 pm

От както се помня на село нямаме канализация и водата се събира в яма, която после вуни ужасно и трябва да идва цистерна за да я изсмуче и премахне от там. Въпроса ми е за алтернативно решение, някой знае ли, има ли друго решение за отводнителните тръби освен ямата ?

Потребителски аватар
markov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет апр 14, 2011 10:37 pm

Мнение от markov » ср юли 13, 2011 9:09 pm

Ами в момента има много решения на проблема ти.Например пречиствателна станция.Вариантите са много,хубаво е да искаш резервоарите да са за вкопаване в земята.Сащо и целия процес да се контролира от електронно табло което да прави всичко.

Потребителски аватар
jojo5
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб юни 29, 2013 8:46 pm

Мнение от jojo5 » съб юни 29, 2013 9:16 pm

И аз имам същия проблем, защото всички надежди за включване към централна канализация към момента май са загубени. Проучвам в момента какво се предлага на пазара. На пръв поглед има доста фирми, които предлагат пречиствателни станции, но всъщност трудно може човек да избере. Изпащат едни дълги оферти с много информация, но всъщност повечето накрая си казват, че трябва да им се добавят разни бактерии и поне един път( а според мен и повече) пъти трябва да се помпат с цистерна.
Единствените, които ми се струва, че работят добре, а и като чета по други форуми хората са доволни са тези : http://hg-sons.com
Двора ми е много малък, почти никакъв и затова проблема ми е много голям . Даже обмислям ако има някакъв начин да сложа пречиствателната станция в мазето. От тази фирма точно ми казаха, че може и имат клиенти, които са го направили. Гледах клипове качени на сайта им, но все още мисля..... ::-k:
Последна промяна от jojo5 на съб сеп 30, 2017 12:53 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон юли 01, 2013 3:31 pm

При един от разговорите с продавач-консултант ми бе обяснено, че тези бактерии са работниците, които вършат пречистването на фекалните води, но по-важното е, че БАКТЕРИИТЕ ТРЯБВА ДА НЕ ОСТАВАТ без фекални отпадъци. С други думи, трябва да се ползва постоянно банята и тоалетната чрез които биват "захранвани" бактериите.
Възможно най-лесния и евтин начин е да се направи отдушник на септичната яма, който да бъде издигнат по-високо с тръба ф110, но тръбата да бъде облечена с някакъв материал, че от атмосферните условия и най-вече от слънцето ще прегори и става много крехка. Но рано или късно трябва да търсите цистерна защото какъвто и вариант да изберете, септичната яма пак ще се напълни. Още нещо което е важно: Вкарвайки тръбата в септичната яма, на върха и трябва да сложите вакуум клапа - устройство,което пропуска въздуха в едната посока, а в другата - не! Тези зловонни миризми се наричат и гърмящи газове и могат да направят доста поразии в най-неочаквания момент. Все пак това са малки количества метан газ. Няма да взривят къщата, но ще Ви уплашат.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Kolio
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пон фев 17, 2020 6:06 pm

Re: Няма канализация, алтернативни решения !

Мнение от Kolio » пон фев 17, 2020 6:36 pm

Аз имам :guitar: тази пречиствателна станция вкъщи - https://www.agroup-bg.com/prechistvatelna_stancia_anaerobix.html
Всичко ми влиза в нея и води от баня и кухня и тоалетна, даже и тоалетна хартия пускам, без мокри кърпи и разните му там дамски материали.
А на село само слагаме таблетки за ями. Беше спряла да попива и сложихме два препарата, които се редуваха , за да започне да попива отново и след това само таблетки. Миризмата изчезва и нивото пада с около метър за 5-6 дни при мен.

Отговори