Тръба за мръсна вода за пералня

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
atanaspashov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср яну 22, 2014 5:36 pm

Тръба за мръсна вода за пералня

Мнение от atanaspashov » ср яну 22, 2014 6:43 pm

Здравейте,
Имам следният проблем - правя преустройство вкъщи и майстор ми постави тръба за мръсна вода фи-32 (само за пералня), тръбата е дълга около 3.5 метра със съответния наклон, но сега друг майстор ме съветва, за да нямам проблеми да поставя фи-50 без наклон като с две дъги да вкопая с голям наклон продължение на фи-50 около 40 см високо в стената. Вярно ли е, че фи-32 не е достатъчен за пералня и удачен ли е вариантът с фи-50 без наклон по дължината на тръбата? Аз лично предпочитам да сменя тръбата, защото с тази фи-32 замазката ще стане над 14 см. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 24, 2014 5:51 pm

По принцип отходната тръба трябва да ти е на 50. Иначе да си призная честно не разбрах много добре дилемата каква е ::-k:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед яну 26, 2014 3:36 pm

Няма да имате проблем с оттичането на водата в тръбата ф32, тъй като пералнята има помпа за изхвърляне на мръсната вода, т.е. мръсната вода излиза от пералнята под налягане, макар и да не е колкото налягането във водопроводната мрежа. А относно диаметъра на тръбата, да - достатъчен е защото маркуча на пералнята за мръсната вода е с диаметър ф25. Може би втория майстор Ви е говорил за изискванията от страна на производителя, че канала не трябва да е на нивото на пода, а с височина между 40 до 80 см от пода. Същия ефект може да го получите ако маркуча на пералнята не го откачите от горната скоба (щипка), която е на гърба на уреда. Може би препоръката му е била за евентуално ползване и на друг уред в същия канал - мивка, съдомиялна или ледогенератор. Тогава задължително трябва да бъдете със стандартна канализация от ф50.Надявам се да съм Ви бил полезен. Желая Ви успех и безаварийно ползване на придобивката Ви!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
alex_d
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет ное 15, 2019 3:54 pm

Re: Тръба за мръсна вода за пералня

Мнение от alex_d » пет ное 15, 2019 4:26 pm

Здравейте, да се възползвам от темата, аз също имам малък проблем с мръсната вода от пералнята.
Правя ремонт и ми се налага да изместя пералнята на около 3м. от тръбата за мръзсната вода, та това което съм измислил е да положа тръба ф32 (доколкото прочетох не е проблем) но проблема е че отходната тръба е на около 50 см а пералнята е с височина около 80-85см. Проблем ли е отходния маркуч на пералнята да го вдигна на нивото на пералнята и от там да влезе в тази тръбата ф32 която ще тръгва от височината на пералнята 80-85см, ще отиде до отходната тръба на височина 50см. и ще е дълга 3м като по пътя си има един завой от 90 градуса ? Не знам дали е правилно маркуча на пералнята да го вдигна до нейното ниво и дали този наклон на тръбата ф32 ще е достатъчен, също така и дали не е много дълга тръбата.
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Тръба за мръсна вода за пералня

Мнение от tmilanov » чет ное 21, 2019 10:24 pm

Малко ми е трудно да вникна във въпроса Ви, но ще се опитам да Ви помогна.
Маркучът на пералнята не трябва да е по-високо от 80 см. Това е едно от изискванията на производителя на която и да е пералня и не по-ниско от 40 см.
Ако вземете в предвид, че се продават маркучи за мръсна вода с дължина 300см (3 -три метра), вероятно няма да е проблем да изместите пералнята с около 3 м. Тръбата ф32 е достатъчна по размер за оттичане мръсната вода, но ако е само за оттичането на пералнята. Иначе стандартът за отходните тръби за мивки е ф50, а тоалетните чинии е ф110.
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори