От къде се започва при ремонт на баня

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
В.Александрова
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 03, 2008 9:58 am

От къде се започва при ремонт на баня

Мнение от В.Александрова » вт юни 03, 2008 10:05 am

Искам да направя основен ремонт на банята. В момента е в ужасно състояние. Не съм наясно точно как става. Като начало мисля да сменя ВиК инсталацията. Моля, кажете какво трябва да направя и колко ще ми струва. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юни 03, 2008 5:24 pm

Здравейте!Правилно сте се ориентирали със смяната на ВИК! хубаво би било да смените и отводния канал,ел.инсталация!Свалете старите плочки,направете ремонт на тавана!По желание ако сте във апартамент исе виждат трабите на отводния канал от горния етаж може да ги закриете!И вече можете да лепите плочките! Но всичко е много субективно щом стане въпрос за цена!зависи от маистора и от къде ще си купувате материалите!!!Твърде вероятно е да ви се наложи да изравнявате и стените-успех

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср юни 04, 2008 8:15 am

Ако случайно и кухнята е от другата страна на банята и там ще трябва да къртити за да смените тръбите.Но най напред трябва да изкъртите старите плочки.Направа на ново Вик и после новите плочки.Но преди подмяната на Вик трябва да помислити какви батерии ще слагате.дали ще имате душ кабина и т.н. :D

Потребителски аватар
В.Александрова
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 03, 2008 9:58 am

Мнение от В.Александрова » ср юни 04, 2008 11:51 am

Благодаря ви за съветите. При мен банята и кухнята са с отделни ВиК. Кухнята е на гърба на мокрото помещение, а банята е съвсем отделно.
Част от тръбите се вижда, тя се закрива с капак и там е водомерът.

Потребителски аватар
В.Александрова
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 03, 2008 9:58 am

Мнение от В.Александрова » ср юни 04, 2008 11:53 am

Колеги, които не са специалисти по ВиК, а просто са правили скоро ремонти на баните ме съветват да не слагам душ кабина. Не е удобно за къпане и трудно се поддържа чиста.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » ср юни 04, 2008 5:41 pm

Здравейте !Според мен много правилно са ви посаветвали ! а и не е чак толкова евтина ! единственото предимство на душ-кабината е че като цяло банята остава суха,но поддръшката е по трудоемка!А и се къпеш като в кафез!Избора е ваш - успех

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Мнение от maistor Slavi » чет юни 05, 2008 10:33 am

Както казват в "Мисия Моят Дом" първо се почва от листа и молива. Трябва да решиш каде точно ще се намира санитарното оборудване и какво ще бъде то и чак след това да подменяш ВиК инсталацията.

Отговори