Цени на майстор, на общ работник?

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Цени на майстор, на общ работник?

Мнение от lissa_waw » ср юли 16, 2008 7:39 am

Как се определя цената за труда на специалист и неспециалист колко да се плати? Не е нормално да се плаща за различен труд
еднакво, нали? Къде мога да намеря примерен ценоразпис?

Правя ремонт на къща. Цани се някой при мен и казва,че е майстор,
и е такъв, докато си "остави ръцете", прибере парите и ме оставя в
батака, който е сътворил?

Писна ми!

Къде мога да намеря съвестни, работливи и компетентни хора? :help:

Потребителски аватар
al_ex1
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср авг 13, 2008 9:12 am

Мнение от al_ex1 » ср авг 13, 2008 9:45 am

Изхода е само с проверени хора които са работили у някой приятел и той ти го е препоръчал!
"Въпрос на глупост е да обещаеш, а въпрос на чест е да изпълниш!"

Потребителски аватар
alfmania
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед май 11, 2008 12:21 am

...

Мнение от alfmania » съб сеп 06, 2008 10:38 am

Имах случай в който пенсиониран даскал се правил на водопроводчик в центъра на София при една позната на моя приятелка работеща в "Софийска вода". Човека е трябвало да смени при това незаконно спирателен кран преди водомера на подцинкован щранг който 95% беше скрит зад фаянсова и циментова облицовка на стената. При това положение на всеки е известно, че луфта е малък. След като свалил крана със стар стандарт, той не могъл цял ден да закрепи новият и накрая ги оставил без вода и си тръгнал след като взел парите разбира се. Обадиха ми се в момент в който колегата празнуваше рожден ден на сина си. Но нашата професия ни задължава да не оставяме хората без вода и след обаждането потеглихме веднага и до половин час въпреки натовареното движение пристигнахме и за около 50 мин. отсранихме аварията. Разбира се хората бяха доволни. Но всяко нещо си има цена сумата за един кран след 17:00ч. и спешно разбира се им излезе 80лв., но ние си ценим труда и за едни може да работим скъпо и да са недоволни за други работим качествено и остават доволни като сами ни давата и повече от това което искаме. Така, че цената се определя от това, което си готов да пожертваш, според социалния статус на клиента и неговите възможности(много пъти сме правили отсъпки дори сме работили и без пари), на базата на разходите които си направил или ще направиш(било телефони разговори, ходенето за снабдяване на части, амортизация на инструменти..и др.), времето, за което ще извършиш услугата, степента на трудност(защото един кран може да се смени и за 5мин., но може и за 5 часа. Това общо взето са нормативите по които аз и моят колега определяме цената. Много пъти съм получавал обаждане "Колко ще ми вземеш за смяна на един водомер, нали знаеш дребна работа за 5 мин." отговарям "Щом е дребна и ти преценяваш, че е за 5 мин. свърши си я сам". Когато ми се обадят аз първо отивам оглеждам, обяснявам какъв е проблема и какви възможни други проблеми може да възникнат евентулно при решаването му, давам приблизително време за работа и приблизителна цена, но не окончателна, като обяснявам, подробно за какво плаща клиента-части, труд, други разходи и т.н.Накрая давам гаранция за положения труд който при мене е 6 месецакакто и безплатна профилактика през това време. Така трябва да постъпва един майстор, всеки друг начин или приказки от сорта "О, аз там съм бил там съм работил, така и така съм се справял, аз едвали не съм най-големия, аз мога всичко, аз ...аз и пак...аз...." както и "сипи една ракия" са едни от начините да познаеш човека бива ли го или не. Това е душа дано си ме разбрала как да се предпазваш от лоши майстори, трябва да изпитваш нещата, да разпитваш как ще стане, и ако човека се изнервя и не ти отговаря, значи не е никакъв майстор, а шарлатанин. Аз съм се сблъсквал с много такива шарлатани, въпреки, че съм само на 27години. Лъгали са ме докато например ми монтират климатика или съм търсел помощник майстори за обект изобщо имам опит в тая сфера и ми е ясно за какво става дума и те разбирам, но ако се всушаш в моята практика и процедури които извършвам с клиентите си, които ме ценят(не,че се хваля), ще се отървеш от шарлатаните.УСПЕХ!!!
Няма начин, да няма начин, за този, който умее, знае, упорит е и най-вече оптимист!!!

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » вт сеп 09, 2008 9:50 am

Здравей,


благодаря за подробният и изчерпателен отговор. За мен нещата стоят по същият начин, но се оказва, че от другата страна стоят други хора, с друг манталитет. Няма нещо, за което да не съм попитала моят предприемач и той да не се е разкрещял насреща ми и да ме обижда за моята некомпетентност. На всеки мой въпрос, отговаря- "ти няма да ме учиш как да работя". А бе, не те уча бе, човек, просто питам, защото искам да знам и не смятам, че обиждам теб с моето незнание"
Следва словесен порой от негова страна, с който ме вади от равновесие и или той, или аз напускам, защото виждам, че ме правят на луда и проста, и ме мотат, и ме лъжат и....ми скубят парите за несвършена работа и дори ме заплашват, че ще съборят всичко, което досега са направили, въпреки че съм платила авансово. А бе, думи нямам. Как можах да се захвана с несвойствена работа, от която не разбирам и то в България? Защо ли изобщо си дойдох и си набутах парите тука? Направо съм отвратена!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт сеп 09, 2008 1:47 pm

Ету тук има ценоразпис на услугите http://www.bgremonti.com/

Потребителски аватар
Мартин Атанасов
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 15, 2009 12:33 am

s

Мнение от Мартин Атанасов » пон юни 15, 2009 12:59 am

Ами виж значи пич тука не си много прав, защото аз не работя В и К но се занимавам с изолации, шпакловки, лепене на камъни и общо взето всякакъв вид сторителство освен груб строеж.За повечето неща си прав, но з някой неща не мога да те подкрепя.Работя винаги с качествени матеряли (средна цена нито много скъпи нито от наи евтините) за това и давам гаранция винаги.Но искам след като съм при клиента да уговорим нещата за даден обект тои да ми каже какво желае и как го желае.Казвам му цената, вече той си преценя дали го устройва или не.Също така клиента си решава дали ще е с мой матеряли или с негови.
Следователно:
-правя го с мой матеряли давам гаранция
-правя го с матеряли от клиента няма как да дам гаранция
Причината е че някой хора си мислят, че като дават 1-2 лева по малко, примерно на торба лепило спестяват много, а всъщност не знаят колко губят.Защото съм имал случаи, обяснявам на клиент, че с моите матеряли ще му излезе малко по-скъпо, но качествено а той не та не.Добре.Взима "скъперника" от евтините боклуци (теразит,церезит,билко и някакви дюбели от 0,08 лв), прави се изолацията с най-евтината и крива изолация,половината дюбели се трошат при първото чукване, след това се прави шпакловката.Първо до 3 месеца шпакловката се пука, и второ до 2 години изолацията пада.Това е резултата!
А специално за това, не съм съгласен с нито един от двамата.Мразя някой да ми се бърка в работата - "това защо го правиш така онова как ще го направиш не прави така така направи" пуши ми главата от такива мърморковци.На такива им давам мистрията и маламашката и ги питам защо са ме извикали, след като са по-майстори от мене.
Това беше от мен, ако не помогнах, поне си излях душата пред вас.

П.П. Всичко което съм написал е без грам злоба или лоша мисъл. : )
skype: billabong_777

Потребителски аватар
тертер4о
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед фев 20, 2011 6:03 pm

Мнение от тертер4о » нед фев 20, 2011 6:07 pm

някои,може ли да даде сега6ните цени за поставяне на фаянс и теракот :help:

Потребителски аватар
тертер4о
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед фев 20, 2011 6:03 pm

Мнение от тертер4о » нед фев 20, 2011 6:08 pm

някои,може ли да даде сега6ните цени за поставяне на фаянс и теракот :help:

Отговори