Избор на канализационни тръби Ф110

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
Froxen
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср авг 04, 2021 10:38 am

Избор на канализационни тръби Ф110

Мнение от Froxen » ср авг 04, 2021 10:55 am

Привет на групата, колеги реших да напиша тази тема относно канализационните тръби Ф110. На скоро ми се наложи да започна ремонт с наливане на плоча прекарване на ВиК канализация. Сблъсках се със следния казус. При покупката на тръби за канализацията ф110 моят майстор купил оранжеви тръби на една фирма. До тук добре, обаче аз така се поитнересувах и след като изгледах няколко видеа
и попрочетох, разбрах че тези тръби си имат едни надписи които оказват тяхната дебелина, топлопроводимост, издържане на определен натиск. Установих че сме закупили най евтиния им вариант, 1.8 милиметра а за обозначението на натискSN въобще го няма. Та въпросът ми е дали да влизам във филм и да купувам нови тръби или и тези ще свършат работа. Предварително благодаря за информацията и отговорите.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Избор на канализационни тръби Ф110

Мнение от tmilanov » пет авг 06, 2021 9:18 pm

Ако тези тръби ще са вътре в къщата (сградата) и ще са предимно вертикални, проблем няма. Ако целта Ви е да прокарате канализация от сградата до близка канализационна шахта и ще са вкопани в земята, тогава този тип тръби не са подходящи както по дебелина на стената им, така и по диаметър. За земното полагане , за включване към общата (градската) канализация на селището е редно тръбите да бъдат с диаметър ф160 и обозначението поне SN4, защото има и SN8 - поздрави са, по-надеждни, но и по-скъпи.
Ако се притеснявате, че бетонната плоча ще ги свие, не би трябвало да се притеснявате. Редно е там, където ще минават тръбите да се направи "кутия" от тухли четворки, фибран, стиропор, защото ако се случи да имате авария по канализацията да не къртите плочата, а да си има заложен отвор, и с няколко почуквания на чука да отворите място за работа.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори