Проблем с хигиенен душ

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
Ludwig
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб окт 16, 2021 8:08 pm

Проблем с хигиенен душ

Мнение от Ludwig » съб окт 16, 2021 8:27 pm

Здравейте,

реших да си монтирам сам хигиенен душ в банята, и тъй като няма допълнителни изводи за топла и студена вода, и тоалетната е до мивката разклоних с тройници двата потока под мивката и сложих термостатичен вентил, който се наглася ръчно на желаната температура. Всичко работи както искам с едно изключение, капе вода директно от слушалката на душа, която е монтирана за термостатичния вентил без смесител. Предполагам, че проблема идва от постоянното налягане към слушалката (която се пуска със копче). Въпросът ми е, дали понеже слушалката е 15лв от един големите строителни магазини е проблема, и ако я сменя дали това ще спре? Или съ объркал някъде конфигурацията преди нея и трябва да се добави някакъв друг компонент за да налягането да не отива в нея? За съжаление няма как да сложа батерия или смесител защото няма къде да се монтират без да имам изводи за топло и студено.

Добавям и няколко снимки за ориентация:

https://1drv.ms/u/s!AtB_VggpmhjMgcRQMdTHYUuXzN2-8g?e=090tax
https://1drv.ms/u/s!AtB_VggpmhjMgcRP2n_4IT7QZ40h2w?e=MkWgqd

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с хигиенен душ

Мнение от tmilanov » съб окт 16, 2021 9:25 pm

На втората снимка ми направи впечатление, че меката връзка е доста усукана, но в случая това не е от голямо значение. Относно питането Ви - да, като сте го разтълкували проблема, такава е и действителността. Тези "слушалки" за хигиенен душ не са пригодени да издържат на налягането на водата, и каквато и да сложите прокапването винаги ще го има. Там, откъдето сте прокарали изводите на топлата и студената вода ще трябва да сложите по един кран и едва след крановете за студена и топла вода да пускате хигиенния душ за ползване. В момента, в който сте приключили ползването му ще трябва да спрете водата и от двата крана... чак до следващото ползване. Следващото ползване на хигиенния душ е пак по същия начин - пускане на водата от крановете, регулиране на температурата на водата, ползване на душа и пак първо затваряте крановете, а после доизточвате водата през "слушалката", за да не се получава остатъчно налягане, което може да доведе до скъсване на шлауха (маркуча) поради факта, че този маркуч не е пригоден да издържа на високо налягане на водата.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Ludwig
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб окт 16, 2021 8:08 pm

Re: Проблем с хигиенен душ

Мнение от Ludwig » съб окт 16, 2021 10:43 pm

Здравейте,

благодаря за отговора, тъй като съм абсолютен лаик с ВиК нещата ще се окаже, че съм дал едни пари на вятъра за термостатичен вентил, тройници и нипели. За щастие намерих решение, което би сработило при мен:
https://www.vidima.bg/kolektsii/smesiteli-86210t/vidimajoy-86041c/smesitel-stoyasht-za-umivalnik-s-higienichen-dush-B0466-AA-217270p

Приятна вечер!

Отговори