Хидрофор,захранване

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
tribalistas
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед окт 19, 2008 6:18 pm

Хидрофор,захранване

Мнение от tribalistas » нед окт 19, 2008 6:28 pm

Здравейте,имам въпрос относно захранване на къща с хидрофор от кладенец.Няма изграден водопровод в района това е единствения водоизточник.Кладенеца беше затлачен от неизползването му,викнах хора който изкопаха още 2.5м. надолу и се появи вода.Имате ли някакво виждане по двата въпроса захранване от него и сигурен водоизточник ли е?
Много ще съм Ви благодарян.

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон окт 20, 2008 9:21 am

първо виж колко вода събира тоест сложи помпа и точи за да видиш колко време ще му трябва да се напълни пак. до колкото си спомням го гледах в едно предаване но непомня кое. трябва да имаш резервоар за водата да си я събираш като няма в кладенеца в него да има. питай в някоя голяма ВИК борса които се занимават стова. но определено ще имаш вода с хидрофора - стига да е и годна за пиене. но питай пак това е моят съвет дано да съм ти бил полезен с нещо. за всичко има решение :wink:
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пон окт 20, 2008 9:41 am

1. Отиваш в ХЕИ и питаш каква проба да занесеш;
2. Ако отговора след изследването е положителен ще си решиш проблема с водоснабдяването за пиене, иначе само за битови нужди /миене, пране и т.н./
3. Съгласно новите разпоредби си длъжен да регистрираш кладенеца си в Басейнова дирекция;

Мое мнение е, че всички попдочвени води до 15-20 метра са негодни за пиене. Особенно в Бояна и Драгалевци, където няма канализиация и дори големи кооперации са на септични ями!
Ако искаш чиста вода дупчи дълбоко!!!
Успех :\:D/:

Потребителски аватар
tribalistas
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед окт 19, 2008 6:18 pm

Мнение от tribalistas » пон дек 08, 2008 7:50 pm

Благодаря, справих се с техниката.Нямах впредвид да пия вода от там, вода за пиене навсякъде.Сложно беше свръзването и не евтино, но стана перфиктно.Само вода да има.Къщата е в Бистрица.Благодаря ви, живи и здрави.....

Потребителски аватар
tribalistas
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед окт 19, 2008 6:18 pm

Мнение от tribalistas » пон дек 08, 2008 7:50 pm

Благодаря, справих се с техниката.Нямах впредвид да пия вода от там, вода за пиене навсякъде.Сложно беше свръзването и не евтино, но стана перфиктно.Само вода да има.Къщата е в Бистрица.Благодаря ви, живи и здрави.....

Потребителски аватар
зеленика
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 19, 2008 1:09 am

Мнение от зеленика » пет дек 19, 2008 1:30 am

ми естествено , моята къща 5 години беше на хидрофор преди да прокарат водопровод.Боилер, пералня, всичко поддържаше без проблеми.Единственото неудобство е , че като спре тока нямаш и вода..ма хайде сега :)

Отговори