Нова баня

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
kracon
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт фев 17, 2009 6:12 pm

Нова баня

Мнение от kracon » вт фев 17, 2009 6:37 pm

Искам да дадете съвет как мога да си направя нова баня на терасата (друг избор нямам). Терасата е изнесена над двора (няма нищо отдолу), с метален парапет и с дървена козирка. Дайте идея как да минат тръбите за ВиК, изолации на стените, че три от тях ще бъдат външни и каквото още се сетите, всичко ще бъде от полза...
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт фев 17, 2009 6:47 pm

Първото нещо, което ми хрумва е да изградиш новите стени с гипскартон или аквапанел - нещо като преградни стени, само че външни, да сложиш вата за изолация. В така изградената стена да вкараш тръбите за чистата вода. Виж тези за мръсната от сифона на пода ще трябва да ги отведеш някъде, където има и друг канал. Със съответния наклон разбира се.
След това слагаш отново гипсфазер или влагоустойчив гипскартон, фугираш, хидроизолираш и лепиш плочки.
На думи е много лесно :D
Но все пак това е само една първоначална идея без да знам конкретната ситуация. Но ти можеш да качиш снимки. Така ще бъде по-лесно.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт фев 17, 2009 6:49 pm

Prodi написа:Първото нещо, което ми хрумва е да изградиш новите стени с гипскартон или аквапанел.
Не разбира се гипскартон а гипсфазер. Извинете.

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » ср фев 18, 2009 8:24 am

kracon, имай в предвид че външна стена на баня, ще подържа една доста некомфортна температура зимно време. А и при теб ще бъдат дори три. Трябва ти добра топлоизолация и според мен по-дебели стени. Ако е и северно изложение става доста замръзващо.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет фев 19, 2009 12:50 pm

Защо не го направиш с газебетон 10см.Става по бързо и няма да има нужда да правиш мазилка.

Отговори