Защо са ви дизайнери? Можете ли сами!!!

Мебели, битова техника, декоративни елементи и аксесоари, идеи за декорация чрез бои и мазилки

Според вас какво се опитва на прави това предаване ?

Анкетата завърши на нед окт 17, 2010 2:30 am

Да ни научи на нещо полезно .. Ей така за кеф?
52
83%
Да вземе парите на фирми предлагащи строителни материали?
11
17%
Да ни отегчи до полуда? :)
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 63

Потребителски аватар
limonov
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт яну 22, 2008 2:22 am

Защо са ви дизайнери? Можете ли сами!!!

Мнение от limonov » вт яну 22, 2008 2:30 am

Защо са ви дизайнери и архитекти, като можем да потърсим компетентното мнение на майстора (ром), който казва : Слушай ме бе бате... от 30 години съм по строежите аз ще ти кажа как да стане работата.. Защо са ни интериорни дизайнери, Като цял живот сме ходили по хотели и ние знаем как става работата... Да ама не ... Архитектите и интериорните дизайнери са хора които цял живот се учат за това и знаят неща, които обикновения майстор даже и не подозира че съществуват, Като например: Въздействието на цветовете и формите в/у човека. и още много неща ... Така че моля ви... Обръщайте се към компетентни хора ако не сте уверени в способностите си.
Последна промяна от limonov на пет ное 14, 2008 1:11 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Murko
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср мар 05, 2008 9:45 pm

..

Мнение от Murko » ср мар 05, 2008 11:42 pm

Аз смятам че е Да ни научи на нещо полезно .. Ей така за кеф? А за зимането на парите от фирмите за строителни материяли според мен е нормално се пак това е тв предаване и за да го има трябва да има и реклами :D

Потребителски аватар
borislava
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет мар 07, 2008 11:20 am

Мнение от borislava » пет мар 07, 2008 11:25 am

и аз смятам че могат да се черпят много идеи от предаването.Не е казано, че не трябва да има реклами,защото така се спонсорира. На мен лично рекламите ми харесват защото са специализирани в сферата на строителството.Но не винаги са най качествени, защото понякога рекламата продава и то на по висока цена отколкото може.
Но да предаването е добро и аз го гледам с интерес.Чакам с нетърпение втория сезон.

Потребителски аватар
bebetkin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 22, 2008 6:58 pm

За незрящите

Мнение от bebetkin » вт апр 22, 2008 7:13 pm

ТЕМАТА НЕ ОТГОВАРЯ НА АНКЕТАТА ВЪТРЕ :?:
ВСЕ ПАК РЕШИХ ДА ДАМ МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА ...ДАЛИ СА НУЖНИ ДИЗАЙНЕРИ ЗА ОБЗАВЕЖДАНЕ ИЛИ МОЖЕМ И САМИ.... СПОРЕД МЕН НЕ МОЖЕ ВСЕКИ ДА РАЗБИРА ОТ ВСИЧКО

Дефиниция на професията дизайнер на интериора, приета от Международната федерация на дизайнерите на интериор през 1983 г.: “Професионалният дизайнер на интериор е човек, квалифициран чрез образование, опит и признати умения, който:идентифицира, проучва и творчески решава проблеми, отнасящи се до функциите и
качеството на интериорната среда,осъществява услуги, свързани с интериорни пространства и включващи програмиране, проектен анализ, пространствено планиране, естетика и контрол върху процеса на работа, използвайки специализираните си познания по конструкция на интериора, строителни системи и компоненти, строителни разпоредби, оборудване, материали и
обзавеждане,подготвя чертежи и документи, свързани с
проекта на интериорните пространства, за да подобри качеството
на живот и защити здравето, безопасността и благополучието на
обществото.”Защо е необходима професията дизайнер на интериора?
Не защото е модно или защото всеки сам не може някак си да се обзаведе, а защото обзавеждането не включва само закупуване на нови мебели, нито дори и нови тапети, плочки или пердета. Всички имаме собствен вкус и идеи за това как трябва да изглежда нашият дом. Но не всички имаме информация как може да се реализират идеите ни. И дали те ни осигуряват максимален уют, удобство и безопасност? Дали не е възможно да ги осъществим с по-малко разходи и главоболия?Задачата на дизайнера на интериор (за кратко по-нататък ще използвам съкращението ДИ) е да осигури на своя клиент най-доброто обзавеждане с възможно най-високото качество, което може да си позволи съобразно с бюджета му. Качеството обаче е нещо, за което всеки има своя собствена представа.Изясняването на идеите за предстоящия проект е първият и най-важен етап от осъществяването му. В процеса на работа ДИ се запознава с вкусовете и навиците на клиентите си, за да може максимално да удовлетвори техните функционални и естетически изисквания и едновременно с това да предложи най-ефективно решение на поставените задачи. За осъществяването на проекта ДИ предлага по няколко варианта: схеми с най-обща концепция, подробно разположение на групите мебели, план за осветление, цветови комбинации и т.н.Когато е постигнато съгласие по общата концепция на дизайна, ДИ осигурява подробни чертежи за всеки един от елементите на проекта, както и мостри на предлаганите материали за обзавеждане – интериорен текстил, тапети, цветни схеми. Той е лицето, което може да осигури реализацията на проекта, да координира цялостната работа по изпълнението му.ри проектиране на интериора дизайнерът използва знанията си за дизайн, безопасност, осветление, пропорции и цветни хармонии. Той е запознат много добре с използваните материали, тяхното умело съчетание, устойчивост и качество. ДИ трябва да бъде в състояние да прецени до колко съвместими стилово са мебелите, предметите и материалите от интериора.Дизайнерът на интериора не е декоратор. Работата на декоратора е много по-ограничена и се фокусира повече върху украсата на дома, свързана главно с подвижните елементи: пердета, килими, мебели и дребни предмети за украса като картини, вази и огледала, или с избора на тапети и подходяща цветова схема. Ппри работата си дизайнерът на интериора поставя ударението повече върху основното планиране и функционалния дизайн на вътрешните пространства, отколкото на декорацията. Той решава също така технически проблеми като осветлението и акустиката.С повечето други професии ние обикновено се съобразяваме, признавайки си, че юристът например знае правната материя по-добре от нас, потискайки съмненията си или първоначалното си недоверие. Приемаме и болката при зъболекаря, знаейки, че той е квалифициран да се справи по-добре от нас с проблема ни. Да приемем работата на дизайнера на интериор обаче се оказва доста по-трудно, тъй като процесът, свързан с дизайна, не се очаква да бъде полезен, нито да бъде извън нашата компетентност. Клиентите все още вярват, че това е просто процес на прилагане на добрия вкус, който те самите биха могли да осъществят, стига да имат достатъчно време.Това погрешно мнение се променя постепенно, особено в страните, където се прокарват вече специални лицензирани правила, които признават и регулират професията като една от основните, допринасящи за подобряване (или заплашващи) здравето, безопасността и благополучието на нейните потребители. Известни са случаи на пожари в хотелски сгради, където животът на посетителите е бил в опасност не поради архитектурна грешка на конструкцията на сградата, а заради токсичните газове от изгорелите материали, избрани от дизайнера на интериора. Такива грешки в големи търговски пространства могат да бъдат фатални.Въпреки, че не е съвсем “млада”, професията дизайнер на интериора вече навлиза и у нас. Цитираната по-горедефиниция на Международната федерация на дизайнерите на интериор е приета през 1983 г., но самата федерация е създадена още през 1963 г. в Дания като група от професионални общества и образователни организации от цял свят с цел да се повишат стандартът на работа и авторитетът на професията. Освен нея в света съществуват множество професионални организации със своите правила и изисквания за членство, на първо място между които е изискването за професионално образование и опит.Темата за професионално образование е обширна. Самата професия дизайнер, част от която е професията на дизайнера на интериор, е много обхватна. Това е резултат от факта, че дизайнът е навсякъде около нас, във всички сфери на живота и ролята му нараства все повече във всекидневието както у дома, така и в големите офиси и бизнессгради. Добрият дизайн може да привлече повече клиенти, да създаде привлекателен образ на фирмата, да внушава идеи и представи.

Потребителски аватар
Тони
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон май 19, 2008 8:01 am

Мнение от Тони » пон май 19, 2008 8:41 am

Дизайнерското мнение определено е полезно , всеки от нас си има професия и си е спец в нея. А жилище се купува и обзавежда общо взето веднъж в живота. Лошото е че тези , които наистина имат нужда от помощ , обикновено нямат достатъчно пари.
Та искам да кажа че ако имах възможност бих се консултирала с дизайнер , но...

Потребителски аватар
trendoffice
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб мар 15, 2008 8:25 pm

Мнение от trendoffice » ср юли 09, 2008 8:51 am

Г-н bebetkin благодаря Ви, че ме цитирате, но когато се използва чужд текст е задължително да се посочи източника! Това е част от моя статия, излязла преди доста години в сп. ДМТ, когато професията интериорен дизайнер беше значително по-непозната у нас. И затова аз реших да включа определението за нея. Днес нещата са доста променени, но за съжаление все още много хора си мислят, че услугата интериорен дизайн е недостъпна за тях. А тя понякога може да ви струва само час консултация, с която да си спестите скъпо-струващи грешки или некачествни материали, за които да съжалявате години наред. За тези, които искат да прочетат статията, ето адреса:


http://www.mebeli.info/go.idecs?i=1462
trendspotting

Потребителски аватар
too_too
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет авг 14, 2008 9:25 am

Мнение от too_too » пет авг 15, 2008 7:58 am

Аз също бих се консултирала с дизайнер. В момента само събирам интересни идеи за обзавеждане и дизайн, понеже сега се строи новия ни апартамент. Но нали всичко трябва да е стилистически издържано... А някои мебели, които са ми харесали, не съотвветстват с други, които също харесвам..... и така. ::-k: Също така обаче е вярно, че има такива страхотни находки в предаването и в интернет... Успех на всички, които ще се заловят сами с дизайна на дома. Точно форумите като този, са местата, където ще се ориентират най- добре и ще получат адекватна помощ и съвет.
Не знам какво искам, но го искам веднага!

Потребителски аватар
elcho
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср окт 01, 2008 9:25 pm

Мнение от elcho » нед окт 12, 2008 1:17 pm

Чупя въпроса, през своята призма! Единствената работа и полза на дизайнера за мен, е това да даде посока и реализация на моите идеи! Да "заглади" ръбовета на шкафа в главата ми. Да внесе професьонализма в изпълнението, което е плод на неговия опит. Комай е това!? ::-k:

Отговори