плочки в банята - да започнем от първия ред на стената??????

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
stroej
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт авг 04, 2009 8:21 am

плочки в банята - да започнем от първия ред на стената??????

Мнение от stroej » вт авг 04, 2009 9:08 am

Здравейте!
За първи път пиша във форума и се надявам на компетентни мнения и препоръки. Имам едно апартаментче и искам сам да сложа плочките в банята.
Въпроса ми е следният: Интересувам се дали мога да започна реденето на фаянса от първия ред на стената а не от втория както е по правило. Просто искам да избегна слагането на мастари.
Знам, че ще се отворят големи фуги при ъгъла между подовите и стенните плочки, но мисля да скрия този недостатък като сложа вътрешни лайсни и се надявам че това ще е достатъчно.

Надявам се и ще се радвам на отговори!
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт авг 04, 2009 9:05 pm

По принцип може.Аз най напред правя пода на банята.После правя първия ред като прерязвам плочките по наклона на бянята и го нивелирам .След това 2 и т.н. до последния.Не слагай вътрешни лайсни.Само събират боклуци.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
nemobg
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пон авг 10, 2009 11:23 am

Мнение от nemobg » пон авг 10, 2009 11:42 am

Използвай, лепило, което не се стича. Например Ceresit CM16 или по евтиния вариант на Боро Теракол флекс. Може да го използваш само за първия ред. При този случай няма да използваш мастари, но внимавай с нивелацията, че последния ред трудно става равен.

Отговори