Самонивелираща се замазка върху теракот????

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Пресиян
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед авг 16, 2009 10:18 am

Самонивелираща се замазка върху теракот????

Мнение от Пресиян » нед авг 16, 2009 10:32 am

Здравейте,
захванах се с ремонт и въпреки, че съм завършил строителен техникум и и имам основно понятие от нещата започнаха да се появяват различни неизвестни. Проблема ми се изразява в това, че не зная дали може да се полага самонивелираща се замазка върху стари плочки или трябва да се премахнат първо. Всичко започна с обединяването на терасата с хола и получаването на едно бая голямо пространство, в което има две различни нива с не голяма разлика и различна настилка ( теракот и замазка). Това помещение ще се превърне в дневна, трапезария и кухня, като в хола и трапезарията ще се поставя паркет, а в кухнята гранитогрес. Освен всичко не знам колко време може да се работи с самонивелиращата се замазка, защото помещението си е 35 квадрата някъде и не знам дали ще мога достатъчно бързо да го залея и разстилам.
Благодаря предварително за съветите Ви!!

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » пон авг 24, 2009 3:46 pm

Напълно възможно е!
Просто трябва да се подберат провилните продукти и технология.
При полагане на саморазливна замазка върху непопиваща основа (каквато е старото керамично покритие) можете да използвате саморазливната замазка Thomsi DH maxi и грунд Thomsit R 766. В частта със замазка можете да използвате същата "саморазливка", но с грунд Thomsit R 777.
По отношение на площта също няма проблеми, но със сигурност трябва да участва поне още един човек, който да бърка разтвора, за да се осигури непрекъснатост на процеса.
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
cdrecor
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет ное 19, 2009 4:06 pm

Re: Самонивелираща се замазка върху теракот????

Мнение от cdrecor » чет ное 19, 2009 11:30 pm

Пресиян написа:Здравейте,
захванах се с ремонт и въпреки, че съм завършил строителен техникум и и имам основно понятие от нещата започнаха да се появяват различни неизвестни. Проблема ми се изразява в това, че не зная дали може да се полага самонивелираща се замазка върху стари плочки или трябва да се премахнат първо. Всичко започна с обединяването на терасата с хола и получаването на едно бая голямо пространство, в което има две различни нива с не голяма разлика и различна настилка ( теракот и замазка). Това помещение ще се превърне в дневна, трапезария и кухня, като в хола и трапезарията ще се поставя паркет, а в кухнята гранитогрес. Освен всичко не знам колко време може да се работи с самонивелиращата се замазка, защото помещението си е 35 квадрата някъде и не знам дали ще мога достатъчно бързо да го залея и разстилам.
Благодаря предварително за съветите Ви!!
Човекът явно разбира и ти е казал как става, но ако старите плочки са гладки, а саморазливащата замазка се получи тънка върху тях...
Аз бих използвал стария номер с начукване на повърхността на плочките с чук с остър връх, за да има по-добро сцепление.
Разбира се, ако имаш под ръка можеш да използваш перфоратор или къртач, но внимателно да не изкъртиш плочките, че много боклук ще трябва да изхвърлиш, а после ще се вдигне разхода на саморазливащата замазка.

Отговори