Замазка на под. Спешно!

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
nevidimata
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 08, 2009 4:48 pm

Замазка на под. Спешно!

Мнение от nevidimata » вт окт 27, 2009 10:53 pm

Здравейте, имам следния проблем:
Лепим плочки на пода в кухнята, който представлява мозайка покрая, където са мивката и шкафовете и в средата е паркет. Преди ~ седмица майстор завърши лепенето на плочките, като паркета не го махнахме - не се получи добре, фугите се изрониха и плочките клопаха. В последствие, тъй като ми омръзна да ремонтираме кухнята вече месец и половина, се заех да махна плочките където имаше паркет и махнахме паркета отдолу. Сега трябва да направим замазка на ~7 м2, с височина 1.5-2см. Препоръчаха ми да забъркам цимент с пясък. Ако смятате, че това е добър вариант, моля кажете в какви съотношения трябва да се направи. Ако не дайте идея какво покритие да сложа, по възможност да излезе максимално евтино.

Дано съм успяла да обясня. Очаквам отговорите ви и благодаря предварително.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт окт 27, 2009 11:15 pm

Препоръчаха ми да забъркам гипс с пясък


Това ако ти го е казал някой майстор направо го изхвърляй.А пък и този който ти е лепил плочки върху паркета.Не знам как така сте се съгласили.Замазката можeте да е направите с цимент и пясък.Като преди да е положите можете да разбъркате теракол и да го използвате като свързваш слой между новата и старата замазка.
Последна промяна от rumen_iankov на чет окт 29, 2009 10:33 pm, променено общо 1 път.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
nevidimata
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 08, 2009 4:48 pm

Мнение от nevidimata » ср окт 28, 2009 12:04 am

Е те от магазина препоръчаха гипс с пясък вместо саморазливна замазка :lol: , но добре че е мъжа ми да каже че е цимент а не гипс. :[-X: Иначе аз щях да объркам нещата. :mhihi:
Иначе и в този форум виждам, че се обсъжда технология за лепене на плочки върху паркет, аз лично бях против,но .....
Теракола задължителен ли е и в какво съотношение да бъде цимента и пясъка.
Колко материал смятате, че ще е необходим? Премерих по-точно и излезе 8.14 м2, на 1.5-2см на височина.

Потребителски аватар
nevidimata
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 08, 2009 4:48 pm

Мнение от nevidimata » ср окт 28, 2009 6:04 pm

Един приятел ми каза да използвам сгурбетон. Някой ползвал ли е такова чудо? Какво точно представлява и дали ще ми свърши работа?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср окт 28, 2009 8:28 pm

За замазка 3 чувала пясък и една торба цимент 25кг.А теракола го бъркате като мляко ,а също така можете да използвате и цимент
Но ако не сте правили замазка викнете си майстор да ви е направи като хората.Защото се пускат майки и т.н Успех :D
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Отговори