Изолация и подложка за естествен паркет

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
allroad
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 23, 2008 1:31 pm

Изолация и подложка за естествен паркет

Мнение от allroad » нед мар 23, 2008 1:46 pm

Здравейте, мисля, че съм гледал всички предавания по Nova, но в нито едно предаване не видях някакво инфо за подложен изолационен материал за естествен паркет. Знам, че студиото в това предаване е бутафорно и може би е въпрос на бюджет да се показват само "масови" и комерсиални технологии. Но все пак има и зрители, които се интересуват от малко по-качествените начини за създаване на домашен уют (чисто субективно усещане). Та по този повод, ще съм благодарен на всеки, който сподели опит или мнение по темата, която ме вълнува. Апартаменът ми е нов, задължително преди влагането на материалите ще направя осушаване на помещението с професионална техника. Надявам се да мога да разчитам на сравнителна равна замазка, върхо която мисля да залепя някаква изолация. Каква да бъде тя?
Дюшемето ми е от ясен, с максимална дължина 1,90 m. Задължително ще го лепя (поне така ме посъветваха колегите от магазина, от който го купих).
Поздрави

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 23, 2008 2:30 pm

Аз мисля, че в твоя случай най-добре ще бъде да направиш сух под. Аз това съм го гледал в едно от предаванията.
Доколкото си спомням тези, в които показваха ремонт на офис.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 23, 2008 2:36 pm

Но пък като се замисля, за какво ти е изолация под естествен паркет, който ще лепиш?
Съвременните системи за лепене на естествени настилки включват сомонивелираща се замазка и лепило.
Ти къде искаш да я сложиш тази изолация?

Потребителски аватар
allroad
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 23, 2008 1:31 pm

Мнение от allroad » нед мар 23, 2008 3:01 pm

Според мен идеята за подложка под паркета има 2 функции:
- компенсира луфтовете в подовата замазка (малката паркетина не би могла да се справи с това;
- влаго-, студо-, шомоизолираща функция.
Не изгарям от желание да си създавам допълнителен труд и разходи, но тези проблеми, споменати от мен, са неизбежни.
Явно имам само един пропуск в гледаемостта на предаванията и този епизод е нагледния пример :mhihi:

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 23, 2008 8:51 pm

Може би не е трочнз думата "подложка", за това, което искаш да направиш. Ако сложиш подложка, каквато и да е, няма как да залепиш паркетините. Ако искаш да правиш изолация, то тогава май наистина сухия под е добро решение.

Отговори