Съвет за шумоизолация на под ... ?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
stylius
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед апр 03, 2011 12:02 am

Съвет за шумоизолация на под ... ?

Мнение от stylius » пон апр 04, 2011 9:03 pm

Здравейте Smile Имам проблем свързан с шума . Живея в къща .
На първия етаж живее майка ми , а аз - на втория . Стаите ни се падат точно една под друга . Тук идва проблема с ходенето,тропането,блъскането , музиката и т.н. ...
В момента нивото е само на бетонна плоча . Не е идеално равна обаче .
Как да изравня плочата ? Какво да направя ? разполагам с 7-8 см като височина , която мога да вдигна до нивото в коридора .
В крайна сметка искам да има отгоре ламинат .(какъв да бъде като размер - 0,7 - 0,8 -1,0 ?). Четох тук във форума за самонивелираща се замазка . Мога ли да използвам такава за да заравня неравностите на плочата ? От там нататък какво следва ? Гледах нещо от типа "сух под" ... върху тази самонивелираща се замазка да сложа каменна вата 4-5 см , после гипсофазер , подложка за ламината 0,5 см и накрая самия ламинат .
Възможно ли е такова решение и удачно ли е въобще ? Ако не - моля Ви дайте предложения . Благодаря предварително и очаквам отговор Smile)))

Потребителски аватар
euromax
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб юни 11, 2011 11:49 am

Вече има подходящи изолации

Мнение от euromax » съб юни 11, 2011 12:01 pm

На пазара вече има материали със дебелини от 3 до 8 мм, които са изключително удачни за шумоизолации на подове за случаи подобни на твоя, които могат да се полагат под замазка, преди полагане на керамика или различни видове паркети. Някои от материалите предлагат и допълнителна топлоизолация. Постигат се параметри за изолация от ударен шум до 32 dB. Има такава фирма в София, а доколкото ми е известно имат и дистрибутор в Бургас. Ако искаш допълнителна информация, пиши на лична.

Потребителски аватар
Hubavelka
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср май 09, 2012 1:04 pm

Мнение от Hubavelka » ср май 09, 2012 2:34 pm

UPGREI 8 - Гранулиран материал с пласт полиестерна вата !
Това чудо е с дебелина 8 мм. :!: и има звукоизолация 32 dB и топлоизолационен ефект. Перфектен за под циментова замазка и като разделител между съседи :lol:
За допълнителна информация на ЛС


Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет юни 07, 2013 4:16 am

По-добрия вариант от този, който дава "хубавелка", но иска повече работа и пари е да се изкърти старата замазка, да се залепи върху неравната плоча фибран, върху него да се сложи арматурна мрежа от 2мм, след това да се излее замазката и чак тогава да се сложи от материала, който препоръчва "хубавелка" - UPGREI 8 - Гранулиран материал с пласт полиестерна вата. Фибрана дава още по-добра изолация както на топлина, така и на шум. По този начин ще направите "двойно подсигуряване".
Последна промяна от tmilanov на съб юни 15, 2013 8:25 am, променено общо 1 път.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Hubavelka
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср май 09, 2012 1:04 pm

Мнение от Hubavelka » пет юни 07, 2013 9:20 am

Още по-добър вариант може да бъде с допълнителен пласт минерална каменна вата под циментовата замазка, но фибран не бих препоръчала от гледна точка на звукоизолация :[-X: . Фибрана е със затворена клетъчна структура и не би могъл да абсорбира звук,а само да отразява и се получава ефекта :shocked: Иначе колегата Миланов е прав, колкото повече пластове от различни материали по размер и плътност полагаме, толкова по-добра ефективност (топло и звукоизолация) ще получим като краен резултат. Всичко е въпрос на финанси :mhihi:
Не, няма да ме видиш долу, не мога да живея без мечти.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб юни 15, 2013 8:31 am

Приемам "другарската критика" от Хубавелка и съм напълно съгласен, че с минерална вата е по-добре отколкото с фибран. Но мисля, че Хубавелка имаше в предвид каменна вата, която е с по-голяма плътност и ефекта е още по-добър. Освен това каменната вата е както пожароустойчива, така и водоустойчива. Разликата на двата вида вата е в цената.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори