Ламинат

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
gal.nikolov
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед ное 25, 2012 2:50 pm

Ламинат

Мнение от gal.nikolov » нед ное 25, 2012 3:02 pm

Здравейте на всички,имам запитване във връзка с ламината. Искам да поставя ламинат в хола. Кухнята е с теракот и ще ги свържа с ламината. Но това трябва да стане точно под свода,които дели двете стаи. Четох че се реди перпендикулярно на светлината,но свода е срещу прозореца и незнам как може да стане. Или ако го редя перпендикулярно може би трябва да започна от свода. Дайте идеи. Благодаря

Потребителски аватар
ndrive
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пет ное 23, 2012 9:56 am

Мнение от ndrive » пон ное 26, 2012 10:55 am

Здравей, gal.nikolov .Ламинат се реди пенпердикулярно на вратата от която се влиза в помещението.Ако при свода се чудиш как да стане то там се реже и подравнява а след това се слага лайсна.Дано съм ти бил полезен успех.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон ное 26, 2012 6:16 pm

По принцип ламинат се реди както казва gal.nikolov перпендикулярно на светлината. Пък аз не мога да разбера какъв е проблема - след като прозорецът и сводът са на противоположни страни - редиш си го перпендикулярно и на двете.

Но може би ndrive ще обясни защо се реди перпендикулярно на вратата.

Потребителски аватар
ndrive
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пет ное 23, 2012 9:56 am

Мнение от ndrive » пон ное 26, 2012 10:43 pm

Това е препоръчително, не е задължително.Попадането на светлината върху паркета, дава отражение върху визуалния ефект. Може да се реди и напречно и по диагонал, на който както му харесва.


http://vikremontibg.alle.bg/

Потребителски аватар
gal.nikolov
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед ное 25, 2012 2:50 pm

Мнение от gal.nikolov » вт ное 27, 2012 9:48 am

Благодаря ви!

Потребителски аватар
mincaa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет мар 21, 2013 11:31 pm

Мнение от mincaa » чет мар 21, 2013 11:37 pm

Аз също благодаря за полезните коментари!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет май 24, 2013 8:07 pm

Уважаеми ndrive,
Извинявай за напоритоста ми, но може ли да обясниш по-подробно как да монтирам ламинирания паркет по диагонал?! Самото подхвърляне на приказката за диагонал ме навежда на мисълта за оригиналност, а мисля че ако обясниш дали може да се реди тип "рибена кост" или известно още като "елхичка" може би ще стане още по-раздвижено?! Моля за помощ? Благодаря предварително!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори