Дебелина на замаска!?!?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
orbital26
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб авг 03, 2013 2:16 pm

Дебелина на замаска!?!?

Мнение от orbital26 » съб авг 03, 2013 2:25 pm

Здравейте, имам следния проблем...става въпрос за втори етаж на къща със скосен таван.ВиК инсталацията е прекарана и сега сме на етап замаска,но проблемът е че нивелацията в банята изисква 18см. замаска. Имам в предвид,че банята има подово и ще сложа 5см. фибран, но все пак остават едни 13см. замаска, което моя случай значи,че губя 1,6м от банята си тъй като няма да мога да стигна до края на банята.Какво трябва да направя:нова ВиК инсталация? 13см. замаска или....

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет авг 09, 2013 11:12 pm

Зависи кой от двата варианта е по-евтин - замазката или преправянето на ВиК инсталацията. В интерес на истината, трудно ми е да Ви разбера за лишаването от 1,6м от банята Ви!? За какво точно става дума, дайте по-подробно обяснение! Освен този фибран от 2 см, има и с дебелина 4 см. Сложете от по-дебелия, арматурна мрежа, подовото отопление и чак след това положете замазката, която вече няма да е 13 см, а 11 см. Като цяло дебелината пак ще е 18 см, но олекотявате тежината от тази извънредно дебела замазка, а и термоизолацията ще е по-добра.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори