Комбинация от материали за сух под

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
kosio964@abv.bg
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед сеп 15, 2013 12:31 pm

Комбинация от материали за сух под

Мнение от kosio964@abv.bg » нед сеп 15, 2013 12:49 pm

Здравейте,

От известно време се интересувам за възможностите при изграждане на сух под.
Запознах се с някои материали, цени и теми във форумите.
Мисля, че ми се изясни картинката, но моят случай е малко по-специфичен.
Трябва да направя сух под в една стая, в която към момента има стар паркет положен върху дебела замаска. Замаската е предимно от някаква сгур и малко цимент и е с дебелина 7.5-8 см. Паркета е с дебелина от около 2 см.Общо се получава между 9.5 и 10 см.

Ако премахна паркета и замаската, ще трябва да ги заменя със сух под + ламинат (8мм ламинат, 6 мм подложка - 14 мм). Ще останат 85 мм за изравняване. Оттук идва проблемът ми. Със суха посипка за изравняване ще трябва да се направят 60-65 мм. Разхода за посипката ще бъде голям (500лв поне по мои изчисления) + фазер за под на два пласта от по 10мм (около 13 лв на квадратен метър за двата пласта ) + лепило за фазера.
Ако положа 5см фибран и 2 пласта фазер (2х10мм), остават 15 мм до желаното ниво. Възможно ли е да ползвам суха посипка за изравняване на нивото (тези 15 мм) , след което да се положи фибран 5см + 2 см от плочите на фазера и така да достигна желаното ниво.
Четох, че ако се ползва такава посипка, нивото и трябва да бъде по 3 см - аз ще я ползвам за 1-1,5 см. Знам, че фибрана не се препоръчва за вътрешна изолация, но не се сещам за друг сравнително евтин вариант за да повдигна нивото с тези необходими 5-6 см.
Има ли някакъв вариант да се използва каменна вата в моя случай и дали ще бъде достатъчно здраво?
Предварително благодаря за помощта! :)


Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » чет сеп 19, 2013 4:40 pm

Не си писал в какво жилище ще правиш ремонта.
Ако аз правя ремонта бих положил една замазка, с която да изравня пода. Ако жилището е собствено бих направил и повече разходи за хидро- и топлоизолация, а защо не и подово отопление с топла вода.
При мен върху дюшемето положих посипка за изравняване и гипсфазер "Видофлоор", който представлява две плочи 150Х50 см разместени на 5 см по двете оси. Така плоскостите се редят и застъпват, като на местата на застъпване се лепят с гипсово лепило. Вчера завърших полагането на течната гума и с това запечатах пода. Тази вечер слагам ламината и приключвам ремонта. Остава да свържа контактите, радиаторите и нанасянето на мебелите.
Ето как изглежда гипсфазера и полагането на хидроизолацията.
http://nikolovvd.snimka.bg/properties/k-shta.776323.31581838

Потребителски аватар
kosio964@abv.bg
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед сеп 15, 2013 12:31 pm

Мнение от kosio964@abv.bg » пет сеп 20, 2013 2:44 pm

Става дума за собствено жилище. Еднофамилна къща.
В крайна сметка най-вероятно ще изпозлвам фибран и замаска+ някаква химия за бързо изсъхване. Както и да го смятам много по-скъпо излиза този "сух под" и то най-вече заради материала за подравняване (тези гранули за суха посипка 40литров чувал около 50 лева!)

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт сеп 24, 2013 8:01 pm

Линка, който е дал gogitko и информацията от nikolovvd, според мен е достатъчна. Мислех да "разправям на дълго и широко" колко дебела трябва да бъде замазката и с какво да се запълва излишното разстояние, но гледай внимателно това, което е изпратил gogitko, след което прочети и това, което nikolovvd ти е написал. Да! Хубавите работи имат нужда от пари, но все пак имай в пред вид, че го правиш за себе си.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » чет сеп 26, 2013 4:13 pm

И все пак не го правиш всяка година, а като трябва и веднъж.
От личен опит ти казвам, че всяко нещо направено както трябва, с мисъл и без икономии, се отплаща многократно.

Отговори