ламинат

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

ламинат

Мнение от Златко » съб май 31, 2008 12:50 pm

Колко е най-дебелата подложка за ламинат?

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Re: ламинат

Мнение от Златко » съб май 31, 2008 12:51 pm

и до колко мм може да покрие неравности

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб май 31, 2008 1:58 pm

Подложките са дебели по 2 мм. И основната им роля е по-скоро шумоизолираща. Ако искаш да изравниш неравности направи си една самонивелираща се замазка. С подложката няма да ги изравниш.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед юни 01, 2008 7:44 am

Prodi написа:Подложките са дебели по 2 мм. И основната им роля е по-скоро шумоизолираща. Ако искаш да изравниш неравности направи си една самонивелираща се замазка. С подложката няма да ги изравниш.
Съветите ти са компетентни но защо даваш инфо в което не си убеден
Има и подложки по 5 мм
Другия вариянт да минеш без саморазливка е да сложиш плоскости с изолационен ефект 6 мм продават се в Практикер при ламината
Цената за кв.м е 6 лв

Потребителски аватар
transporter
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб май 31, 2008 1:28 pm

Мнение от transporter » пет окт 10, 2008 3:13 pm

Ще питам в тази тема - би ли навредила тежестта от акумулиращата печка на ламината ?

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » пет окт 10, 2008 7:01 pm

transporter написа:Ще питам в тази тема - би ли навредила тежестта от акумулиращата печка на ламината ?
Не е важно само теглото, а и площта, на която ляга. Погледни отдолу печката. Преполагам, че ляга по цялата периферия.. Много по опасни са леглата на 4 крака, още повече, че не са стационарни, а се мърдат при използване :wink:
Дори товара да е разпределен на малки площи, винаги можеш да подложиш дъска, за да го разпределиш.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пет окт 10, 2008 11:12 pm

Handy-man написа:
transporter написа:Ще питам в тази тема - би ли навредила тежестта от акумулиращата печка на ламината ?
Не е важно само теглото, а и площта, на която ляга. Погледни отдолу печката. Преполагам, че ляга по цялата периферия.. Много по опасни са леглата на 4 крака, още повече, че не са стационарни, а се мърдат при използване :wink:
Дори товара да е разпределен на малки площи, винаги можеш да подложиш дъска, за да го разпределиш.
Май си забравил как изглеждат акумулиращите печки :roll:
Това са едни много тежки неща, които обикновенно лежът на четири крака с не мн голяма площ. Те са почти стационарни поради невъзможността от преместването им. Абе с две думи тежът си на мястото :lol:
Според мен краката на печката ще се вкопаят в паркета :wink: Ще му разкаже играта ::-s:
Ще трябва да и намериш др място, колкото и трудно да ти е, да я преместиш :wink:

Потребителски аватар
xtreme
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пет сеп 12, 2008 4:26 pm

Мнение от xtreme » нед окт 12, 2008 2:58 pm

transporter написа:Ще питам в тази тема - би ли навредила тежестта от акумулиращата печка на ламината ?
зависи и от дебелината и материала на ламината!

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед окт 12, 2008 4:23 pm

Добре си спомням акумулиращите печки. Носили сме ги по 4 души:). За краката честно не си спомням. Но както казах по-горе, винаги има вариант точковото натоварване да се приведе към разпределен товар с помощта на дъски или нещо друго с подходяща площ и коравина.

Потребителски аватар
transporter
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб май 31, 2008 1:28 pm

Мнение от transporter » нед окт 12, 2008 10:29 pm

При мен печката има 2 "крака" с размери около 10х30 см . А ламината (ще) е 6 мм ::-s:

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » пон окт 13, 2008 11:38 am

Не пречи пак да им подложиш по 1 дъска(или каквото намериш там). Докарай и размерите така, че хем да е по широка и дълга, хем да не излиза извън габаритите на самата печка. Мисля, че 25мм са достатъчни като дебелина на подложката.

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » ср окт 15, 2008 12:57 pm

дебелината на подложката за ламинат достигазапочва от 2мм до 1см и съм виждал зависи какво искаш да правиш. а за под печката съветът мие гранитогрес или теракот така тежаста няма да тежи на ламината. има присъединителни лайсни които скриват фугата между ламината и плочката. аз това направих под камината сложих гранитогрес а за да изравня нивата между ламината и плочките сложих 2мм подложка отгоре и поставих фазер пак подложка 2мм и ламината отгоре станахана едно ниво баз ръбове. ще я снимам печка за да видите как съм го направил изглежда доста добре. ако те интересува нещо питай
Изображение

Изображение

Изображение
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон ное 03, 2008 11:08 am

ами такъв който не скърца :mhihi:
имам много интересни идеи

Отговори