Подметки за обувки с шипове

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
transporter
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб май 31, 2008 1:28 pm

Подметки за обувки с шипове

Мнение от transporter » съб май 31, 2008 1:35 pm

От къде мога да купя от тези "подметки" , които се слагат отдолу на обувките при изграждане на саморазливен под :?: В едно от предаванията видях водещия с такива , дано сте се сетили за кое става въпрос :oops: Къде да потърся такива работи и как се казват по-точно :roll: Благодаря предварително и се извинявам , ако мястото на темата не е правилно

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб май 31, 2008 2:02 pm

Това са нещо като налъми, сигурно се сещаш за какво говоря. Аз съм си купувал такива от Практикер, но както и повечето им стоки, голям боклук - то сякаш всички майстори носят обувки не по-големи от 34 номер.
Тези в предаването и аз ги видях - те са по-големи и с по-дълги шипове от мойте.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед юни 01, 2008 7:42 am

Такива обувки има в Бриколаж
Не са с кой знае какво качество
Издържат 5-10 обекта и ги изхвърляш
Но пък за цена от 22 лв няма какво повече да искаш

Потребителски аватар
transporter
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб май 31, 2008 1:28 pm

Мнение от transporter » ср юни 11, 2008 5:53 pm

profistroi написа:Такива обувки има в Бриколаж
Не са с кой знае какво качество
Издържат 5-10 обекта и ги изхвърляш
Но пък за цена от 22 лв няма какво повече да искаш
В нашия Бриколаж няма :donknow: Не знам защо ме гледат толкова неразбираемо , след като им обясня какво търся ::-s: Проверих в Практикер, Метро, Бриколаж, Баумакс и никъде нямат. Странна работа. А пък не ми се занимава сам да си наковавам пирони(по-скори видии , защото трудно ще закова пироните на такава малка повърхност) върху ПДЧ, а и не знам доколко ще е трайно

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » съб юни 14, 2008 9:52 am

И аз не мога да намеря такива обувки. Май ще взема да си направя. Мисля да заваря пироните на една метална планка, а нея да я прикова към дървена основа. Вчера изливах на една стая пода с Нивеликс и понеже бях сам, остана малка разлика където се съединяват отделните слоеве. Нямах и назъбен валяк да го оправя от разстояние. Но за следващите ще си купя валяк задължително. Множко ми се виждат 14лв., но какво да се прави, красотата иска жертви :painting:

Потребителски аватар
transporter
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб май 31, 2008 1:28 pm

Мнение от transporter » нед юни 15, 2008 11:43 pm

Аз днес от нямане какво да правя , взех ,че си направих един чифт :lol: Доста са примитивни , но на мен ми трябват само за едно помещение. 2 парчета ПДЧ (40 ст.) + 12 видии (1лв) + ластик (около метър и половина). А наистина назъбеният валяк ,ако е 14 лв и аз ще си взема 1 :D

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » вт юни 17, 2008 3:41 pm

Замазката стегна и като сложих мастара има доста вълнички. Докато беше още сравнително мека поостъргах малко високите места да намаля разликите. Вече съжалявам двойно заради 14-те лв. :( че ми се досвидяха. Днес взех 30 торби нивеликс и назъбен валяк. Обувки не намерих, но ще си правя. Намислил съм да взема 2 дъски, на едната да пробия дупки, да вкарам пироните и другата да я залепя с С200 откъм главите на пироните.(нещо това със заварката ми се струва доста тудоемко). Ако сложа валяка на дълго дърво, може би ще мина и без обувки, но не ми се рискува.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » вт юни 17, 2008 5:44 pm

Преди малко си сглобих обувки с пирони за около 1 час.
Използвах талашит за основата. Тънкоста е да се пробият дупки с дрелката с половин милиметър по-малки от диаметъра на пирона. Така като се набият пироните, повеждат добре и затягат идеално.
Изображение

Изображение


Като залепя и другата, ще им сложа каишки и ще ги пробвам в реални условия.

Отговори