дюшеме или ламинат

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Kiko
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет ное 29, 2018 8:53 am

дюшеме или ламинат

Мнение от Kiko » чет ное 29, 2018 10:23 am

здравейте колеги вкарах се в цялостен ремонт нищо че е зима вече и не му е времето не мога да оставя така нещата
въпроса ми е следния на дюшеме съм и преди известно време много се бях мотивирал да слагам ламинат но от доста хора чувам че ще направя грешка ако го махна всеки ми вика изцикли и забравяш
евентуално някой които разбира да помогне да даде съвет
ще кача и снимки след циклене и преди това защото една от стайте ми е готова вече и то от нея може би започнах да мисля за ламинат защото има на места и фуги
Изображение

Изображение



за съжаленйе не мога да кача повече защото телефона ми ги прави с 5/6 мб и не ми позволява да качвам
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет ное 29, 2018 7:25 pm

Всеки един от вариантите си има своите предимства и недостатъци. На първо място е Вашето желание и решение. За полагането на ламиниран паркет е пояснено, че отклоненинето на неравностите не бива да надвишава повече от 3мм на кв. метър.
С ламината става по-естетично, по-плътно и има завършен вид. Дюшемето е по-здраво, но фугите, които неизбежно се отварят след време поради съхнененто на дървения материал започват да дразнят. Но шарката от дървото е много по-красива (и истинска) отколкото при ламинирания паркет.
Ако питате д-р limo052, който може и да оперира какво ли не, вероятно ще Ви даде още някоя налудничава идея или ще се постарае да се изкаже неподготвен, но важното е, че ще бъде импотентен..., пардон - компетентен и по Вашата тема.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Vasko007
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср сеп 23, 2020 12:09 am

Re: дюшеме или ламинат

Мнение от Vasko007 » ср сеп 23, 2020 12:33 am

Здравейте :D Радвам се, че открих този форум и бих бил изключитлно признателен, ако ми дадете подходящ съвет. Както се казва "Не питай старило, а патило", та затова и се обърнах за помощ тук, където все ще се намери някой със сходен проблем като моя. Първо да кажа, че преди да отправя питането си се поразрових из форума да проверя дали няма вече отговор на въпроса ми, зящото знам колко досадно е да се пита едно и също нещо. Ако все пак има идентична ситуация моля да бъда извинен, както моля да бъда извинен и ако не пиша в правилната секция, първи пост ми е.
Та, проблема ми е следния: Предстои ми тотален ремонт на етаж от къща. В това число, разбира се попадат и подовете. Малко съм на принципа да направя пет неща както трябва, но да знам, че са ОК, отколкото всичко по малко и накрая нищо. Плюса е, че не живея в момента на етажа и мога да си позволя да отделя колкото е нужно време за ремонта. Минуса е, че съм лаик в сферата и колкото хора попитам толкова и мнения получавам. Но да мина на въпроса. Касае се за втори етаж, подовете на всички стаи са изпълнени с дюшеме, ковано върху греди, положени върху плоча. Дюшемето като цяло е здраво и равно. Почти не е ползвано откакто е положено преди 40 г. Освен шум при стъпване, който според мен произлиза от това, че между плочата и дъските е кухо, други оплаквания нямам. Коридора и стълбището, както и банята са от мозайка, която е на нивото на дюшемето. Единият от вариантите, който мислех е да премахна дюшемето, да положа фибран, армировка върху фибрана и замазка. Проблема е, че отстоянието от плочата до сегашното ниво е 15 см. и се чудя дали при тази операция няма прекалено да натоваря плочата, която самата е дебела 23 см. Другия съвет, който ми дадоха е да запазя дюшемето, като за презастраховка го накова допълнително с още пирони или видии и направо върху дюшемето да положа ламинат. Този вариант е най-лесен и спестява средства, но се чудя дали след като положа ламината с подложка върху него шумът от стъпване както в момента се чува като кухо ще изчезне. Също така, дали ще бъде стабилна тази основа и няма да имам проблеми при последваща експлоатация на пода. Разбира се, има и трети вариант - да изцикля дюшемето, но тук ще трябва да го повдигна, тъй като ако запазя сегашното му ниво, след като сложа гранитогрес в коридора ще се получи разлика в нивата от около поне 2 см., което си е дразнещо. Ще съм ви благодарен за всеки съвет. :D

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: дюшеме или ламинат

Мнение от tmilanov » вт окт 06, 2020 4:12 pm

Ако сложите ламиниран паркет с подходящата подложка шумът ще се намали, но няма да изчезне напълно. При дебелина на плочата от 23 см едва ли замазката ще натежи толкова много, че къщата да поддаде от тежестта. Варианта с термоизолация е добър, особено като имате предвид, че има и по-дебел фибран от 3 см и по този начин ще спестите от полагането на дебела замазка. Ако пък имате камина с водна риза и се отоплявате чрез радиатори, при този случай бихте могли да положите подово отопление във вид на серпентина и така пак ще намалите макар и с малко от дебелината на замазката.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Vasko007
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср сеп 23, 2020 12:09 am

Re: дюшеме или ламинат

Мнение от Vasko007 » вт окт 27, 2020 8:03 pm

Идеята е доста добра и може би така ще направя :applause: Много благодаря за съвета :beerchug:

Отговори