От паркет към плочки - ама как?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
elektrik
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед юли 13, 2008 10:20 pm

От паркет към плочки - ама как?

Мнение от elektrik » нед юли 13, 2008 10:24 pm

Вчера махнах паркета защото има бая изгнили елементи но тук идва и проблема.Лепен е с асвалтова смола и тя остава.Какво трябва да направя върху нея за да залепя теракотни плочки или гранитогрес?Мола помагайте!
Последна промяна от elektrik на пет окт 24, 2008 12:25 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед юли 13, 2008 11:39 pm

Трябва да го изчистиш. Нагряваш с пистолет с горещ въздух или газова горелка да поомекне и изстъргваш със шпакла колкото можеш. След това с разтворител (например коресилин) и парцал изчистваш останалото. Вярно, доста труд е, но не можеш да лепиш плочки върху асфалта.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон юли 14, 2008 10:44 am

Здравейте ! Според мен колкото и добре да изчистиш асфалта пак си остава "добре изолиран под"! Не е ли по добре да изолираш асфалта но зависи колко можеш да повдигнеш нагоре! От това зависи и варианта който ще приложиш !

Потребителски аватар
Химик
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 09, 2008 2:18 pm

Мнение от Химик » пон юли 14, 2008 12:25 pm

Привет!
Моето мнение е, че трябва да направиш саморазливна замазка върху асфалта иначе ще имаш проблеми.
Има такива замазки под формата на готова суха смес /само се прибавя вода/. Предлагат се от доста фирми на пазара...Sika, Cerseit и др.
По този начин хем ще си нивелираш основата хем ще имаш подходяща основа за лепилото за плочки.
Успех :D

Потребителски аватар
elektrik
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед юли 13, 2008 10:20 pm

Мнение от elektrik » пон юли 14, 2008 9:35 pm

Здравейте отново.Мога да повдигна със 30 мм. от плочата. Има и друго, тази самонивилираща замаска дали ще хване върху асвалта и какви опасности има?Дори да я изстържа асвалта пода не е равен и така или иначе ще трябва да се прави нивилираща замаска.
благодаря за мненията много ще са ми полезни.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » пет мар 27, 2009 5:15 pm

Имах подобен проблем при моя ремонт. Майсторите ми направиха следното първо грундираха асвалта с C94 после с рядко циментово лепило после сложиха със дюбели на пода телена армировка, и направиха замазка със ситен пясък и циментово лепило, накрая самонивелираща се замазка. Малко повече играчка стана но сега е перфектно гладко и здраво, в едната от стаите в момента ми е залата за тренировки и съм много доволен 2 ра година вече никакъв проблем.

Отговори