настилка на под

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
biseryovov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет сеп 08, 2022 10:05 pm

настилка на под

Мнение от biseryovov » чет сеп 08, 2022 10:09 pm

Здравейте, бих искал да ми дадете съвет как да постъпя. Аз съм от с. Беломорци, общ. Омуртаг. Купих една гарсониера в гр. Търговище на 3 етаж. Срокът да се изнеса от къщата на село е до 1 март 23г. Имам проблем през студените месеци краката ми изстиват много и имам проблеми с бъбреците и простатата. Мислех да сложа плоскости осб 3 на пода, отгоре коркова подложка или фибран и ламинат поне 12 мм.
Какъв вариант за подова настилка да избера за да не ми изстиват толкава краката праз студеното време? Има доста за ремонт по апартамента и майсторите тези дни ще започнат от терасата.
Хубав ден. С уважение: Бисер Йовов

Потребителски аватар
boro_
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср сеп 14, 2022 11:57 am

Re: настилка на под

Мнение от boro_ » ср сеп 14, 2022 12:15 pm

Здравейте,

Добър вариант е да си сложите подово отопление, но то е обвързано с по голям бюджет, иначе това което аз направих на моята къща на село е точно това което сте описал, сложих възможно най-дебелия фибран и от горе наредих ламинат, а върху ламината поставих килимче и така си реших проблема със студа зимно време.

Друг вариант е да, ако сте на цимент да направите една тънка дървена скара с размерите на стаята и върху нея да започнете да редите фибрана и ламината, но скарата трябва да се направи много добре, така че да не подава при стъпване отгоре.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: настилка на под

Мнение от tmilanov » чет сеп 15, 2022 7:00 pm

Щом ви изстиват бързо и лесно краката в никакъв случай на слагайте плочки. Ще Ви излезне малко по-скъпо, но ще е по-благоприятно за Вас. Първо наредете плоскости от ОСБ с дебелина 2 см, след това фибран и чак тогава ламинирани плоскости (паркет). Има и паркет във формта на ламинирани плоскости и мисля, че беше с дебелина повече от 10мм (1 см), но в последно време не съм се заглеждал дали все още е в наличност, а и цената му е доста по-висока от обикновения ламиниран паркет.
Последна промяна от tmilanov на пон юни 12, 2023 7:06 pm, променено общо 1 път.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Мартин Кръстев
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон окт 03, 2022 12:23 pm

Re: настилка на под

Мнение от Мартин Кръстев » пет окт 14, 2022 3:39 pm

На твое място бих сложил подово отопление и не бил слагал плочки.

Потребителски аватар
georgitrifonov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср май 03, 2023 11:47 am

Re: настилка на под

Мнение от georgitrifonov » пон юни 12, 2023 11:12 am

Можеш да с исложиш подово отпление. Това е мног одобро решение, според мен.

Отговори