Как се изгражда подиум с плъзгащо легло под него?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
santangela
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон юни 16, 2008 9:45 am

Как се изгражда подиум с плъзгащо легло под него?

Мнение от santangela » пон авг 18, 2008 3:12 pm

Става въпрос за ето това:

http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=17&screenheight=

Моля, ако някой го е правил да напише как се изгражда! Трябва да е стабилна конструкция, за да може да издържа тежест поне около 200кг.

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » пет авг 22, 2008 11:56 am

Не съм правил такова нещо, но си мисля че може да дам идея. Със сигурност ще стане и ще държи ако се направи като при покривна конструкция от дърво - няколко попа, ребра, обшивка и настилки. Лошото е, че ще хлопа като ходите по него :( . Освен това не знам как ще го чистите, като се събере прах в него!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет авг 22, 2008 6:52 pm

Според мен ако направите конструкцията от метал а върху нея сложите дървени плоскости и след това можете да наредите паркет мисля че ще издържи и повече от 200кг.Аз по подобен начин си направих конструкция за терасата и въобще не е мръднала.Като отгоре само материялите ми излязоха към 150 кг.и отделно двамата алпинисти .Но за конструкцията трябва да използвате по яко желязо.Успех. :D
Последна промяна от rumen_iankov на пон авг 25, 2008 9:12 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
santangela
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон юни 16, 2008 9:45 am

Мнение от santangela » пон авг 25, 2008 2:34 am

Благодаря ви!
Аз междувременно се обадих на фирма за дърводелски услуги и ми казаха, че единия вариант е с винкели, на тях греди и плоскости, а другия изцяло от дърво. Искаха ми 900лв, а става въпрос за подиум 2м/2,40м (материалите били скъпи) :shock: Ако не намеря друго решение, ще се откажа от този вариант :(

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » пон авг 25, 2008 11:16 am

Да сметнем заедно:
Трябват три напречни и три надлъжни греди със сечение 10Х10 см и дължини 2м и 2.4м. Сложени вдигат нивото със 20 см. Девет "попа" или на български - подпори за конструкцията ще вдигнат нивото с още напр. 20 см, което на девет, означана още 1.8м греда. Тоест конструкцията се състои от общо 15м греди. Да ги сложим 16 (всеки път го режа пък то късо, и късо остава :lol: ). Което в куб м. е 16Х0,1Х0,1=0,16м3 при цена 400лв за м3 = 64лв. Две парчета напр хидрофобен шперплат китайски Х 65лв. (не съм сигурен за тази цена но, няма да е много по-различна) = 130 лв.
Това са материалите за носещата конструкция и обшивката отгоре. До тук 200лв. Хубаво е да "спънете" (опаянтите) констрикцуята с няколко дъски (3-4). Челната обшивка може да бъде и гипсокартон, но мисля че по-добре е от дърво. За целта е необходим материал - например сачак или някакъв друг - фасониран. Мисля че на снимката е от ПДЧ плоскост (в строителните хипермаркети се продават и може да помолите да ви я кантират). Отгоре Ви препоръчвам ламинат (може и естествен паркет, но положен с коване) или мокет. Остават лайсните - в бриколаж може да си купите такива (между конструкцията и стените) и една челна лайсна г-образна от дърво за фронт-а.
Мисля, че няма нищо сложно. По-добре си го направете сами, ще Ви излезе не-повече от 300-400лв. Като инструменти ще ви трябват някакъв трион и/или циркулярче, чук, пирони... нищо особено. Пропуснах да спомена, че ще Ви трябва и транспорт. Складовете за дървен материал обикновено го осигуряват, но може и със старата жигула...

Отговори