Лепене на плочки в баня без наклон-възможно ли е???

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
detronik
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет авг 28, 2008 8:49 pm

Лепене на плочки в баня без наклон-възможно ли е???

Мнение от detronik » чет сеп 04, 2008 2:54 am

Случаят е следния:
Банята е без наклон, а разполагам с 10 дни да се налепят плочките.
Възможно ли е вместо да правя циментова замазка да направя наклона с теракол по време на лепенето на плочките?
Ако да-как?(Ама имайте предвид че съм абсолютен новак :oops: )
А ако няма начин да стане така бързо, колко време е необходимо да изсъхне циментовата замазка, за да може да се лепят плочки в/у нея?
Моля помагайте, че не знам какво да правя! :help:
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет сеп 04, 2008 9:07 am

Спокойно можете да си направите наклона със лепилото с което лепите плочките.Успех :thumbup:

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет сеп 04, 2008 10:17 am

Много зависи от квадратурата на помещението. Ако става въпрос за тоалетна 1.5 х 1.5 м. и сифона е в средата - няма проблем. Но ако помещението е голямо, ще ти е доста трудно.
Циментовата замазка дърпа бързо: за 1-2 дена и можеш спокойно да работиш върху нея. Сложи и 1-2 дена за лепене на плочките - без проблем моежеш да се включиш във времето.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет сеп 04, 2008 10:37 am

Съгласен съм с Handy-man :applause:
Не мисля, че ще се справиш:
1. Работейки само с лепило ще вдигнеш много разхода - при нормален разход от 8 кг/м2 ще отидеш минимум на 15 кг/м2;
2. От т.1 чисто финансово - една торба лепило е поне 11 лв за 25 кг, а циментовата замазка е в пъти по-евтина: торба цимент 25 кг-6 лв и няколко торби пясък, още приблизително 20 лв.;
3. Ако замазката е добра -лепиш директно на гребен и нямаш "зазъбване" на плочките, което трудно би избегнал само на лепило;
4. Работейки сам на лепило ще имаш проблеми с нивелирането - с много материал отдолу плочките са "като живи" и мърдат доста;
Вярно е, че малко ще вдигнеш нивото със замазката, но ако помещението е мокро /както е при теб/ е добре да имаш добро оттичане на водата, иначе ако имаш "зазъбване" винаги ще остава вода по фугите и скоро ще питаш във форума "Как да почистя фугите си от мухъл?".
Ако четеш постовете в този форум ше видиш, че повечето съвети са нещата да се правят правилно.
Ти сам реши: "Ремонт за цял живот или цял живот ремонт!" ::-k:
Успех!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет сеп 04, 2008 8:29 pm

Здравейте ! Аз също мисля че можеш да си направиш наклона на плочките само с лепило но не си написал колко пълнеж ще трябва да направиш ! Банята ти няма наклон но имали някаква замазка ?Иначе колегите са прави че ще ти излезе солено като цена а и квадратите ако са доста.....успех

Потребителски аватар
detronik
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет авг 28, 2008 8:49 pm

Мнение от detronik » пет сеп 05, 2008 1:12 am

Благодаря за отговорите :)
Говорим за малка баня. Ще направя циментовата замазка щом съхне толкова бързо ;)

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » пет сеп 05, 2008 7:01 pm

1:3 цимент и пясък и си готов. На другия ден може да лепиш плочките.

Отговори