баня върху гредоред

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
rouzes
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 20, 2009 11:47 am

баня върху гредоред

Мнение от rouzes » вт яну 20, 2009 12:01 pm

Здравейте и от мен!
Някой да ми каже с точност обаче изобщо възможно ли е изпълнение на баня върху гредоред без да се бие колона отдолу към мазето?
А, и още, някой работил ли е с материали на немската фирма maksit?
Става въпрос за 3 квадрата от общо 6.

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » чет яну 22, 2009 1:45 pm

Здравей. Не съм голям специалист, но не е невъзможно да стане. Само като разсъждение ти предлагам следния вариант. Трябва да наковеш някаква плоскост за преразпределяне на товара в/у гредите. После от горе втора такава (циментова http://www.google.bg/search?hl=bg&q=aquapanel_indoor_103612_knaufusg или гопсофазер за под http://www.google.bg/search?hl=bg&q=gf_knauf_vidifloor-1500_1000_10) върху която да направиш тънка замазка за наклон. Критична точка ти е сифона. Има някакви маншети от МАКСИТ за хидроизолиране около тръби и сифони, но максит не съществуват като фирма вече и за това не знам дали ще ги откриеш материалите им. Макар че, течните им хидроизолации (по скоро компонентите от системата им за хидроизолиране на баня) все още се намират тук-таме. След като си готов с пода по един лист аквапанел на стените по системата indoor, намазваш всичко с хидроизолационен грунд, после течнатта хидроизолация полагаш един слой. Изсъхва втори слой + хидроизолационна лента по ъглите. Изсъхва. Лепиш плочки с флекс лепило за плочки, фугираш - някой хубав фугопълнител за плочки и си готов. Няма цяла система за това, но може да изкомбинираш няколко системи.[/url]
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
rouzes
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 20, 2009 11:47 am

Мнение от rouzes » пет яну 23, 2009 2:27 pm

Много благодаря за съвета.
Повече глави, по-добре мислят.
Разгледах страниците и ти благодаря наистина много. :applause: :applause:

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » пет яну 23, 2009 2:45 pm

Моля, радвам се ако наистина съм помогнал. Основната идея при хидроизолацията на банята, а и май по принцип, е да се оформи нещо като чаша от мембраната, като най-критичните места са сифона, тръбите и ъглите. Ако решиш да мажеш , пробвай в ПОЛАРИС имат SUPERFLEX 1 течна хидроизолация и лента гумена за ъгли. Маншети няма, но повече въображение, може да наклепаш нещо с хидроизолацията и лентата около сифона. Сега като се замисля, маншета не е нищо повече от широко парче мрежа (30х30 см.) намазано с тази мембрана SUPERFLEX 1 (суперфлекс 1 максит) и с отвор в средата. Въпроса е как да го намажеш и после да го отлепиш след като изсъхне. Може на стъкло да се пробва. Като изсъхне му режеш отвор колкото тръбата на сифона и го нахлузваш. После само обмазване един - два пъти и май е това. Може и през сайта http://www.baumarket.bg/action/contactus/да пробваш те са партньори, няма как да не знаят какво има и колко струва. Успех и сподели какво е станало, че ми е интересно. А може и на другите да е.
С часове мога да гледам как някой работи.

Отговори