Гранитогрес в/у плоча, сгур, дюшаме

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Богомил
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон апр 20, 2009 5:01 pm

Мнение от Богомил » ср май 13, 2009 8:01 pm

Специален въпрос към biri4kata1967: не мога ли да сложа найлон върху сгурта и гредите и по този начин на изолирам замазката от гредите, за да не гният и да не ги махам, става ли така?

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » чет май 14, 2009 11:07 am

Ако толкова те вълнува оригиналната кнауф посипка 100l AQUAPANEL® суха посипка (AQUAPANEL®Ausgleichsschuettung) 37.35 - 41.50 лв./торба 100 л. без ДДС. Само трябва да имаш в предвид, тя сляга 10% при полагането на фазера/аквапанела и 10 см. не може да запълниш на веднъж, а трябва да сложиш плоскост гипсофазер или дори гипсокартон по средата на около 5-ят сантиметър и после да продължиш. При условие че XPS URSA за под е 160 лв./м3, може да си спестиш няколко кубика посипка, която е около 400 лв./м3 без ДДС.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
Богомил
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон апр 20, 2009 5:01 pm

Мнение от Богомил » съб май 23, 2009 2:35 pm

Какъв е най - дебелият пласт XPS, който мога да сложа на плочата преди армираната замазка, за да повдигна нивото, без да се налага да слагам междинна замазка? Мога ли да наредя 2 пласта по 5 см или 2 по 6 см и върху тях да направя армираната замазка, че има доста ниво за запълване???

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » вт май 26, 2009 10:50 am

Минималния слой посипка трябва да е 2-3 см., всичко след това или преди това може да е XPS (вата за под и др.)
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
oxygen
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет май 29, 2009 12:52 pm

Мнение от oxygen » пон юни 01, 2009 6:46 pm

Здравейте,
Преди 20г. на стара къща с гредоред и сгурия, направихме замазка на 2-ри етаж с перлитобетон.Накисваме вечер перлита и на другия ден бъркаме/ иначе изплуваше отгоре/.Сега има пенобетон.Не е ли най - лесно да се направи замазка с пенобетон?Хем е лек, хем изолира,
Поздрави!

Потребителски аватар
zero
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юни 11, 2009 9:29 pm

Мнение от zero » чет юни 11, 2009 9:38 pm

Здравейте, кои ли е предполагал че под дъски се слага сгур, но ето днес и аз с изненада установих че под дюшамето има сгур, и О ужас, търся плоча -няма, помислих че ще пропадна при комшията ама след малко ровене я намерих близо 20 -30 см сгур. От дюшамето почти нищо не става имам предвид да се цикли, но иначе 90% от дъските са здрави само на едно място има изгнили. Гледам автора на темата е замлъкнал вече 15 тина дена явно е решил проблема, ще съм му благодарен ако сподели какво е направил. А също така ще съм благодарен и на тези които ме посъветват за да не махам целия под, да сменя само тея изгнили дъски и отгоре да наредя някви плоскости или знам ли (много съм бос в тази област но сръчността ми не е за подценяване даите ми само идея и стои та гледай :) ) и съответно върху тези плоскости да сложа ламинат. Благодаря предварително за всеки отговор които ще напишете по темата. Задава се голмя ремонт и маи ще стана чест посетител на саита :) но като за начало това.

Потребителски аватар
Богомил
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон апр 20, 2009 5:01 pm

Мнение от Богомил » съб юни 13, 2009 5:31 pm

Ако ще слагаш ламиниран паркет и ситуацията е такава - 20 - 30 см. сгур, по-добре не махай нито дюшамето, нито сгурта.
1. Ако има много изгнили дъски, смени само тях, колкото да не поддава основата, слагай отгоре по-дебела изолация и реди паркета. Ако по този начин ще се качи много нивото, то
2. Махни само дюшамето и гредите, остави сгурта, заравни я колкото е възможно, сложи армираща мрежа (която да не потъне в сгурта - поне 1-2см да е над нея) и прави замазка. По принцип замазка върху сгур не е много технологично издържан вариант, но се ползва. После изолация и паркета.
3. Най-добрият начин, но и най-скъпият е: махаш дюшамето, гредите, сгурта, стигаш до плочата. Запълваш този голям обем с XPS. Отгоре армиращата мрежа (пак я отделяш от плоскостите), замазка и редиш. Това е супер и като изолация и като всичко, но си е скъпо - 1 кубичен метър XPS е към 180лв. Изчисляваш си дупката колко е и виждаш колко пари ще излезе.
4. Повдигнат под. Кнауф имат такава система с крачета и гипсофазерни плоскости.
5. Сух под. Пак на Кнауф. С посипка (скъпа си е) и гипсофазерни плоскости отгоре.

Потребителски аватар
Богомил
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон апр 20, 2009 5:01 pm

Мнение от Богомил » съб юни 13, 2009 5:32 pm

За повдигнатия под и сухия под повече ги разбита vuj4o_van4o

Потребителски аватар
taliban4o
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт яну 05, 2010 1:05 pm

Мнение от taliban4o » вт мар 30, 2010 4:11 pm

Най добре оглед и консултация на място.

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » вт мар 30, 2010 10:13 pm

кажи им на тея от кнауф да си барат ушите :D

моя съвет е да изкъртиш цялото дюшеме балабар с гредите .после ще го заравниш.слагаш фибрана и тогава замазка с мрежа

Отговори