Изграждане на под

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
pglogovski
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон дек 03, 2007 12:35 am

Изграждане на под

Мнение от pglogovski » пон дек 03, 2007 11:24 pm

дайте мнение за изграждане на олекотен под върху гредоред

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » вт дек 04, 2007 12:02 am

Препоръчвам ти сух под
Материалите за посипка,гипсофазер,ватени ленти,рапидни винтове
Прекрасна алтернатива заместваща подовата циментова замаска
подходяща за твoя случай
Удачен за поставяне на следващи покрития в/у него след изработка
При по голям интерс в тази насока мога да ти предложа повече инфо и снимков материал на изработка ако решиш да ги правиш сам.

Потребителски аватар
misiamoiatdom
специалист
Мнения: 18
Регистриран: вт дек 04, 2007 11:39 am

Мнение от misiamoiatdom » вт дек 04, 2007 11:49 am

Може да видите Предаване 22, където изграждаме сух под при ремонтирането на офис.
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_22

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » ср дек 05, 2007 11:23 pm

Бих добавил още една не лоша алтернатива за сух под.
Сухия под може да бъде изпълнен при определени условия ,не само със посипка,а и с камена вата с плътност не по-малка от 100кг. на кубичен метър.Но за целта е нужно съществуващото в момента дюшаме да бъде право.Съществуват и вариянти в, който дюшамето може да бъде подпълнено ,но те не се препоръчват.Предимството на тази система е изключително лесното и изпълнение.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет дек 06, 2007 9:42 am

След като минаваш на такъв вариянт за сух под не е ли по добре да сложиш плоскосто от изолация който издържат на по голям натсик и посипката да се ползва като горен слой и да бъде по малко а плоскостоите да са като пълнеж
Каменната вата колкото и да е корава определено може да се ползва по добре като топло и шумо изолатор но не и за стъпване
Последна промяна от profistroi на вт дек 11, 2007 1:28 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон дек 10, 2007 8:38 pm

Оважавам Вашето мнение ,но нали вие сами казахте да се предържаме към системата.Пода с камена вата и два пласта фазер 10мм е система за сухо стройтелство тествана и получила сертификат.Аз не бих експериментирал с комбинация на вата и посипка.Тази система определено е обречена на провал.Задайте си въпроса колко ще бъде дебел този под изпълнен с вата и посипка?

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » вт дек 11, 2007 1:29 am

Не знам каква е тази система и от къде идва сертификата,но след като Кнауф препоръчват някакъв стандарт е редно да се смята че са прави

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » съб дек 15, 2007 10:25 am

profistroi написа:Не знам каква е тази система и от къде идва сертификата,но след като Кнауф препоръчват някакъв стандарт е редно да се смята че са прави
Мдааа прав си .
Трябва да се спазват препоръките на лидерите в бранша :).

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед дек 16, 2007 9:27 am

Неслучайно го правят не защото само трабва а е препоръчително
При условие че са измислили материала и целия цикъл няма как да не се съобразиш

Потребителски аватар
bendjamin4eto
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон ное 24, 2008 1:11 am

Мнение от bendjamin4eto » пон ное 24, 2008 3:57 pm

ами ако се сложи посипка и отгоре вместо гипсофазер се наредят осб-плоскости дали няма да стане,само че на един или на два реда се слагат плоскостите :shock:

Потребителски аватар
drav4eto
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет ное 28, 2008 12:45 pm

Мнение от drav4eto » пет ное 28, 2008 12:54 pm

Здравейте на всички! Относно гипсофазер и посипка на под имам няколко въпросчета-гипсофазерните плоскости трябва ли да са две,как се закрепват една за друга и как се закрепват за стената?
Предварително благодаря!

Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Мнение от frozen_74 » пет ное 28, 2008 8:57 pm

Първият слой гипсфазер се слага свободно върху насипката, най добре на правилни квадрати. Покрива платно пода, следва 2-ри слой, но се започва винаги с квадрат, който да е 1/4 на долния, за да може в последствие да се разминават фугите, т.е. шахматно.Между двата слоя се полага строително лепило- с назъбена маламашка в 2-3 мм. Преди да е залепнало лепилото се свързват двата слоя с винтове/ в магазините се продават заедно с гипсфазера- те са специални/- става много лесно с ел.винтовер. После не се стъпва на пода денонощие.
Всичко е много добре описано в предаването от сезон 2008 за ремонт на къща

Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Мнение от frozen_74 » пет ное 28, 2008 9:15 pm

И като става въпрос за подове- незнам вече кого да питам :cry: ... Писах и тук , но уви! - Професионално становище не сам получила! Кажете ми моля ви ,какво да го правя този мой под на къщата която започнахме с баща ми да ремонтираме сами- обиколих десетки стари къщи с градоред между етажите за да видя и преценя какво е най подходящото. Направих уникалната глупост да купя и гипсфазер (спазвайки указанията на предаването за изграждане на под) - само че сега си давам сметка, че тази тежка конструкция ще събори къщата! Подът ми не е дъска до дъска ( т.н. дющеме), а е дъски на растояние 10 см една от друга!!!) Под тях има още един слой напречно разположени- по същия начин. И под тях се вижда нещо като замаска - пръст, слама, вар...Дядо мие стоил къщата 1951год. , но не мога да го попитам - почина... Варианта с плоча не искам- гредите отдолу не са мръднали... Здава е - основите са 60 см широки - камък ... Стара тракийска къща с уникална външна сива мозайка! Кажете ми какво да правя? Да взема ли само една посипка да направя и после да постеля найлон и самоневилираща се замаска, а после да наредя паркета? Това добре ли е? Помогнете ми!

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » вт дек 02, 2008 1:52 pm

Не разбрах защо "си направил глупост с закупения гипсофазер"но ако измислиш начин да постигнеш права и стабилна основа на пода ,която да е по лека от посипка с гипсофазер,ти ще бъдеш вписан в учебниците по сухо строителство.Имам много други системи които аз наричам "псевдо системи",и не са се доказали с дълготрайност и качества като:здравина ,дълъг период на експлоатация,шумоизолация и не маловажната влагоустойчивост. И ако смяташ че къщата няма да издържи тежест от 22кг.м.кв. мисля, че по-добре ще бъде да се събори.В противен случай рискувате при закупуванто на масивни мебели за обзавеждането или по тежка холова гарнитура ,къщата да се срути :wink:

Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Мнение от frozen_74 » вт дек 02, 2008 2:40 pm

Много благодаря за подкрепата и становището! Живот и здраве след ремонта, който ще продължи може би до лятото къщата ще е прекрасна... ще сложа снимки - преди и след. А и аз сега се уча - ремонта го правим все пак аз и баща ми - а аз съм лекар, а не стоител..но това е предизвикателството на живота ми. Дори ходих на курсове...
Ако имам въпроси - пак ще пиша... :D

Отговори