Къртене/сваляне на под...

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
vnikolov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 08, 2009 5:42 pm

Къртене/сваляне на под...

Мнение от vnikolov » пон юни 08, 2009 5:54 pm

Здравейте. Нов съм във форума, но много ми харесва и сайта и предаването, просто чак сега ми се налага да търся съвети. Захванал съм се с един трудоемък, че и ресурсоемък ремонт. Става дума за едно сутеренно помещение. Има 2 стаи и 2 по-малки помещения (едното за килер другото за тоалетна).

Та първия ми въпрос е за къртенето на пода в по-малката стая. Голямата стая в момента е около 2.2-2.3 метра височина, което е поносимо за живеене, но по-малката е 1.9 метра. Искам да изравня двете стаи и да направя по-ниската също да е 2.2м. Помещението е с размери ~2х3 метра, което означава, че като сваля около 50 см от пода ще станат към 3.5 куб.м. отпдадък.

Въпроса ми е в колко приблизително чувала ще мога да събера този боклук за да го складирам. Също ме интересува ако сам си организирам извозването къде има сметище за строителни отпадъци и има ли такси за изхвърлянето на боклука и ако ДА какви са.

Втория ми въпрос касае периода след къртенето. Какви материали е най-добре да изполвам за плочата и приблизително какви средства ми трябва за да направя тази плоча с размери 2х3 метра.

Благодаря предварително на всички отговорили. Ако съм пропуснал нещо да напиша питайте :-)

Отговори