Ръждясване на метални ъгли при вътрешни стени

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
doko79
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт авг 04, 2009 8:53 pm

Ръждясване на метални ъгли при вътрешни стени

Мнение от doko79 » вт авг 04, 2009 9:00 pm

Здравейте,
моля ви за решение на следния проблем. Правя ремонт на апартамента си - НЖСК. Почти всички външни ъгли на помещенията са направени с метални ъгли, които прозират под финната шпакловка и започват да ръждясват. Подготвям се за грундиране на стаите и боядисване, но ме притеснява ръждата. Моля да ми помогнете със съвет или дадете решение като професионалисти как да се справя - има ли някакъв вид мазилка или боя или трябва да изкъртя тези ъгли.
Моля Ви за бърз отговор.

Предварително благодаря!

Потребителски аватар
bibiqn
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: нед яну 20, 2008 2:16 pm

Мнение от bibiqn » ср авг 05, 2009 1:17 pm

Те тия ъгли би трябвало да са алуминиеви,и следователно да не ръждясват :roll:

Потребителски аватар
doko79
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт авг 04, 2009 8:53 pm

Мнение от doko79 » ср авг 05, 2009 5:27 pm

Би трябвало наистина... Но май са работили строителите с подръчни материали...за съжаление

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » нед авг 09, 2009 12:14 am

Подмени си лайсните,няма спасение.И дано неслучиш на същите гаражни боклуци(тъй като са много евтини,взимат от тях,а после върви се оправяй).

Потребителски аватар
sme6ko
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб юли 25, 2009 1:04 pm

Мнение от sme6ko » ср авг 12, 2009 3:41 pm

и при мен малоумните строители са слагали железни (че са по евтини), а не алуминиеви, аз лично си купих от Практикер (но ги има навсякъде) една боя 3 в 1, която поне според написаното би трябвало да свърши работа, с нея мажеш директно дори върху ръжда (има я в няколко цвята в едни такива кавяфи четвъртити ламаринени кутии), но аз мисля преди да си намажа ъглите да ги изчистя с флексчето ... да се сменят с алуминиеви разбира се е по-добре, но и повече хамалогия

Отговори