Шпакловане на таван от гипсокартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
mockery
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср сеп 23, 2009 6:03 pm

Шпакловане на таван от гипсокартон

Мнение от mockery » пон окт 05, 2009 10:08 am

Здравейте.В момента си правя таван от гипсокартон и се чудя дали да пръскам пари по майстори за шпакловка или е достатъчно просто да запълня фугите между гипсокартона и след това да мина няколко ръце латекс.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон окт 05, 2009 10:40 am

Kaкъв е смисълът на гипсо-картона ако трябва да го шпакловаш целият след това ::-k:
Доколкото знам се шпакловат само фугите и рапидките. И задължително слагайте лента :wink:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон окт 05, 2009 12:32 pm

Ако не го шпаклова през цяло ще личат замазаните фуги. По-добре е да шпаклова целия таван след като фугира.

Потребителски аватар
mockery
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср сеп 23, 2009 6:03 pm

Мнение от mockery » пон окт 05, 2009 5:57 pm

Благодаря ви за отговорите.Май наистина ще трябва да го шпакловам целия :mhihi:

Потребителски аватар
climber
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср авг 05, 2009 1:55 pm

Мнение от climber » вт окт 06, 2009 1:53 pm

Трябва да ти кажа че никой майстор не шпаклова целия таван. Ако досега не си шпакловал фуги на гипскартонени плоскости по добре си викни майстор. Преди около четири години ми беше първият опит да правя окачен таван, шпакловах с Унифлот стана много добре. Не си личат фигите нито на дневна светлина нито при включени лампи.
Ако решиш да се пробваш само с фугите шпаклата е мн важна. Вземаш широка и твърда. Имай в предвид че фугите си личат ако ако е кофти майстора. Успех.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт окт 06, 2009 6:11 pm

Не знам как си направил така, че да не личи, но няма логика. Картонът, покриващ гипса и щпакловка с Унифлот имат съвършенно различна повърхност. Така че каквото и да правиш, ако не уеднаквиш повърхността като структура, няма начин да не личи след боядисване с латекс или друга боя.

Отговори