Здравина на гипсокартона

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Rumen 64
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт апр 07, 2009 8:09 pm

Здравина на гипсокартона

Мнение от Rumen 64 » нед окт 25, 2009 2:20 pm

Може би е дискутирана тази тема,но ще Ви помоля да ми помогнете с информация.Тъй като стените ми са напукани вследствие на улягяане на терена искам да направя предстенна обшивка от гипскартон,без да правя вътрешна изолация.Ще я направя отвън за да скрия пукнатините. Въпроса ми е следния :ще издържи ли гипскартона на случаен натиск на место между металната скара .

Потребителски аватар
ivon
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт дек 08, 2009 7:37 pm

Мнение от ivon » вт дек 08, 2009 8:15 pm

Здравйте.Принципно да,ако се облегнеш или подпреш на стената нвма да има проблем,НОО ако я удариш с юмрук,то тогава ще ти влезе рьката вьтре в стената.Обаче има и друг варьнт,който е най удачен,а именно да си положиш джа пласта Гипсокартон.Ние в Германиь само така работихме навсякьде слагахме по два пласта Гипсокартон и така даже ще избегнеш и неприатните напуквания,които се получават понякога на фугите :wink: .Успех

Потребителски аватар
planb
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет дек 26, 2008 2:42 pm

Мнение от planb » чет дек 10, 2009 8:40 pm

Напуквания по фугите на гипсокартона се получават най-вече поради спестяване на материалите. По технология предстенна обшивка се прави с два пласта ГК 12,5мм с презастъпване на фугите, но ако ти се вижда скъпичко става и с един пласт. За здравината не се притеснявай. Когато правя ГК независимо дали е предстенна обшивка, таван или преградна стена задължително по фабричната фуга слагам първо самозалепваща мрежа, фугопълнител и хартиена лента, а по вътрешните ъгли хартиена лента. Става "бетон" и няма начин да напука.

Потребителски аватар
Rumen 64
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт апр 07, 2009 8:09 pm

Мнение от Rumen 64 » пет дек 11, 2009 11:13 am

Благодаря за съветите, колеги. След като пуснах запитването, ми хрумна, че може да залепя "лапи" от парчета гипсокартон между щендерите с тяхната дебелина. Мисля, че така ще избегна нежелани спуквания.

Потребителски аватар
Rumen 64
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт апр 07, 2009 8:09 pm

Здравина на гипсокартона

Мнение от Rumen 64 » пет дек 11, 2009 11:31 am

Колеги, благодаря за помощта. Скоро, след като пуснах запитването,ми хрумна ,че мога да залепя"лапи" от парчета гипсокартон между CW с тяхната дебелина. Мисля ,че с тези подложки ще заздравя още плоскостите.

Отговори