Ремонт на Таван

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
tuzara
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 23, 2011 12:00 am

Ремонт на Таван

Мнение от tuzara » нед яну 23, 2011 12:22 am

Здравейте.На пролет започвам голям ремонт на три стаи.Предарително всичко съм планувал,само тавана в хола ме мъчи.
Искам да ви помоля да ми дадете идея за ремонт на тавана.
В момента изглежда ето така..
Изображение Таванът е Плоча.
Както виждате в краищата има нанесена някога червена блажна боя ,за която също приемам съвети как да отстраня.Помещението е Хол, около 20кв.Предварително отхвърлям идеята за опънат таван,много ми харесва но си е скъпичък.Търся нещо оригинално и сравнително евтино.Окачения таван е последен вариант,не ми се иска ,защото във всички други стаи е такъв.
Моля по възможност дайте снимка ,ако разполагате с такава или линк към това което предлагате.
Предварително Благодаря!

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Ремонт на Таван

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 6:49 am

tuzara написа:Здравейте.На пролет започвам голям ремонт на три стаи.Предарително всичко съм планувал,само тавана в хола ме мъчи.
Искам да ви помоля да ми дадете идея за ремонт на тавана.
В момента изглежда ето така..
Изображение Таванът е Плоча.
Както виждате в краищата има нанесена някога червена блажна боя ,за която също приемам съвети как да отстраня.Помещението е Хол, около 20кв.Предварително отхвърлям идеята за опънат таван,много ми харесва но си е скъпичък.Търся нещо оригинално и сравнително евтино.Окачения таван е последен вариант,не ми се иска ,защото във всички други стаи е такъв.
Моля по възможност дайте снимка ,ако разполагате с такава или линк към това което предлагате.
Предварително Благодаря!
Здравей,
"Бонтайла" не е демоде,може би на теб просто не ти се вписва в представите за интериорен дизайн.Разбира се,че има своите минуси и един от тях е подръжката.
За да не спамиме форума ще пиша на ЛС или ти пиши на мейл адреса ми.
Успех в начинението.
Преди да си късате "майсторските"тапии,1-во ги заслужете :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
tuzara
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 23, 2011 12:00 am

Мнение от tuzara » чет фев 10, 2011 12:14 pm

Благодаря,точно за това си мисля и аз, но няма да откажа съвет как да го освежа.Мисля да опитам да премахна блажната боя в краищата с пистолет за горещ въздух,ще пробвам надявам се да стане защото е голяма гадост там се образува мухъл и плесен.А за самия бонтайл искам да го пребоядисам,но ще ми трябва машина за пръскане каквато нямам.Гледах тоя пейнт зуум но ми се струва измама и нещо не ми се ще.Четох мнения за него ,че едва пръскал ,а и не е особенно евтин.Някой пробвал ли е с пръскачка за лозе да боядисва.Чудя се имам една такава пластмасова лека дето се помпа ръчно.Само не се смейте ,то с пари всеки може,а и е криза,в тая къща толкоз ремон има,че незнам как ще стигнат парите за всичко дето съм намислил.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет фев 11, 2011 11:00 pm

tuzara написа:Благодаря,точно за това си мисля и аз, но няма да откажа съвет как да го освежа.Мисля да опитам да премахна блажната боя в краищата с пистолет за горещ въздух,ще пробвам надявам се да стане защото е голяма гадост там се образува мухъл и плесен.А за самия бонтайл искам да го пребоядисам,но ще ми трябва машина за пръскане каквато нямам.Гледах тоя пейнт зуум но ми се струва измама и нещо не ми се ще.Четох мнения за него ,че едва пръскал ,а и не е особенно евтин.Някой пробвал ли е с пръскачка за лозе да боядисва.Чудя се имам една такава пластмасова лека дето се помпа ръчно.Само не се смейте ,то с пари всеки може,а и е криза,в тая къща толкоз ремон има,че незнам как ще стигнат парите за всичко дето съм намислил.
Здравей,
Проблема с въпросната пръскачка е единствено в "дюзата" или по-точно казано почти липсва такава/ако не броим "тенекиената шайба" с дупка/Бонтаила можеш да освежиш с "мече" за фасади/с по-дълъг и плътен косъм е/.Блажната боя прави конденз/защото не "диша"/от там и мухала.Сваля се със "сешоар" който дори да ти се нолжи да си купиш не е толкова скъп и ще ти е от полза и за боята на дограмата/ако е дървена/например.
Успех в начинанието.

Преди да си късате "майсторските" тапии,1во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори