Сериозен ремонт на къща

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
chefo055
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср мар 02, 2011 8:55 pm

Сериозен ремонт на къща

Мнение от chefo055 » ср мар 02, 2011 8:58 pm

Здравейте,
Предстои ми сериозен (поне за мен) ремонт на къща и имам доста въпроси на които не мода да взема конкретно решение. Извинявам се предварително на специалистите тук ако някои от изказите ми не звучат много професионално, пиша нещата както аз си ги разбирам.
1) Как мода да разбера кои вътрешни и външни стени са носещи. Имам на разположение едно уредче което показва метал и кабели на около 7-8 см… мога ли да разчитам на него да ми покаже евентуални трегери в стените? Налага ми се да сваля 2 вътрешни стени и да избия част от една външна за врата и втора външна за голям прозорец на хол.
2) Предстои ми разделянето на един голям хол от 36 м2 на 2 стаи и коридор. Едната стая ще бъде детска и по разбираеми причини искам да е максимално звукоизолирана за да не притесняваме бебето докато спи. Мислих вариянти за гипсокартон с каменна вата или само с итонг. Кое е по добрият избор и има ли и трети такъв?
3) В банята мисля под бойлера да разположа пералнята и да ги затворя с гипсокартон като оставя (ревизорна) голама врата която да осигурява достъп и до двете. Особеността тук е по скоро от дизайна на тази врата – понеже трябва да се напасне с интериора на банята. Мисля си за някакво непрозрачно стъкло или пвц което да стои красиво. Ако някой е правил подобно нещо ще съм благодарен за идеите.
Мерси предваритлено за отговорите!

Отговори