Стена покрита с мухъл!!!

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
tonito29
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 06, 2011 3:03 pm

Стена покрита с мухъл!!!

Мнение от tonito29 » нед мар 06, 2011 3:22 pm

Здравейте!
Започвам ремонт на кухнята,НО имам страхотен проблем,с който не знам как да се справя.Всички стени в кухнята са покрити с мухъл-цялостно!Нямам възможност да направя скъп ремонт,но искам да се отърва от мухъла.
Ясно е,че няма с какво да го махна! Предстои сваляне на тапетите и от тук- натам,трябва явно плоскости да се слагат.Но какви??? Как да обработя стената като е покрита с мухъл от всякъде?? :(

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Стена покрита с мухъл!!!

Мнение от Trockenbauer » вт мар 08, 2011 6:07 am

tonito29 написа:Здравейте!
Започвам ремонт на кухнята,НО имам страхотен проблем,с който не знам как да се справя.Всички стени в кухнята са покрити с мухъл-цялостно!Нямам възможност да направя скъп ремонт,но искам да се отърва от мухъла.
Ясно е,че няма с какво да го махна! Предстои сваляне на тапетите и от тук- натам,трябва явно плоскости да се слагат.Но какви??? Как да обработя стената като е покрита с мухъл от всякъде?? :(
Здравей,
Тъй като си "пресен" в този форум ще си позволя да обясня по-обстоино.
1.Препарати за мухъл има достатъчно на пазара,че дори и в магазините за агро-култури.
2.Спрял си се на плоскости/чудесно/гипсокартонените влагоустоичиви е добро решение.
3.Добро решение са и PVC плоскостите на "Dumaplast"-Belgium/представител за България -"Нолина"-ЕООД
http://www.nolina.bg/index.php?id=41#1
Плоскостите се монтират лесно/в случай когато не е необходима термо и шумо изолация се монтират директно към стената по системата "сух монтаж"/високо износоустоичиви,почистват се с препарат за прозорци-примерно.Подържан каталог в цветове,дървесни имитации и др.
Три основни размера/широчина/ за тавани и стени.
С и без фуга.
Като дългогодишен монтажник на системите за сухо строителство в последните 5-ет години горещо препоръчвам този материал за бани,мокри помещения,кухни и трапезарии.Без да омаловаажвам ни най-малко гипсокартонените и гипсофазерните плоскости!!!
Имах клиент който се беше спрял на вариант луксозни/влагоустоичиви/ пана за растерен таван за 2-ве бани и тоалетна.Разубедих го/макар,че растера щеше да ми излезе по-"на далавера"/показах му каталога,с уговорката да му направя тоалетната и ако не му хареса да сменя с растерен таван.Този човек след това ме търси още три пъти.За тавана и стените в коридора,за кухнята и на края за трапезарията.
4.След като направиш избора си и монтажа приключи,помисли много добре за вентилацията на кухнята.Проблема с мухала не е само в типа изолация/външна или/и вътрешна/не е само в качествената дограма/в повечето случай се оплакваме,че дограмата не е хубава защото прави конденз-което не е по тази причина/В една друга тема за първи път в този форум попаднах на вярното мнение и то писано от една дама.Това,че нямаме навика да мислим:Помещенията се обитават от хора,има животни и/или растения,конкретно за кухнята източници за влага и конденз дори и през лятото има колкото искаш.
На дограмата се изпълняват отвори за естествена вентилация/да не се бъркат с отворите за отвеждане на конденза от камерите в долната хоризонтална част "водокап" както са известни сред колегите/.Ако не можеш да си го позволиш помисли за вентилатор в коминното тяло.Абсорбатор ако имаш то той не е достатъчен по ред причини,още повече ако не е изведен извън кухнята.
Изображение
Изображение

"Кутия за вентилиране" към вече съществуваща дограма!!!
Изображение
Изображение
Надявам се да съм бил полезен.
Препратка към статията за вентилирането на жилището.
http://www.misiamoiatdom.com/forum/t-1317-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F
Irene написа:Нямах намерение да се включвам и да пиша в форуми,но се възмутих от безкрайните Ви писания:
външна/вътрешна топлоизолация,реки от кондензат,черни подтеци и т.н.Проблемът е неочаквано прост и отдавна решен:

Проблемът с влагата и борбата срещу нея е решен още в началото на 20век(към 1915 г.) когато започва в САЩ масовото стройтелство на климатични инсталации.Тогава крупни институти изследват влагоотделянето в помещенията от различни фактори(хора,цветя и т.н.) с цел проектирането на определено ниво на влага,температура на въздуха,въздухообмен и т.н..при проектиране на инсталациите.Те са в началото на всеки курс по проектирането им.
В Европа тези норми(вече готови) се възприеха след 1948-1950 г.(клим.инст.са за богати хора).
Сега беше редно администрацията по нормиране в НРБ да оповести и побългари тези същите норми с цел да се избегне това писане и лутане по форуми.
Та както се полага на хора от нашата черга и нивото на родното проектиране ,до сега нищо не е направено в тази посока.В жилищата ни липсва такава вентилация (трябва сами да си я създадем).
В Европа всеко жилище притежава включване към механична смукателна сградна вентилационна система ,която осигурява въздухообмен в стайте(в кухнята е отделна) и там никой не коментира дали изолацията да е външна или вътрешна.Специална служба периодично замерва влагосъдържанието на въздуха в жилището Ви.
Но това е миналите европейски норми(норми 2005)- сега на дневен ред са нормите 2020 г.При тях се осъществява т.н."ЖИЛИЩЕ С НИСКА КОНСУМАЦИЯ" и проекти за ново стройтелство в момента не се разрешават и удобряват вън от тези норми.
Какви са изскванията:
1. Силна изолация на външните стени(до 300-350 мм.),
2. Пълна херметизация на жилището(проверява с апаратра )-
позволява автоматично ниски данъци
3. Механична принудителна вентилация с изсмукване и изхвърляне
на отработения въздух и заменянето му с пресен от външен
източник.

За целта се продават : спец.плоски въздуховоди,вентилаторна група(с / без топлообменник за използване на топлината на изходящия въздух) и при къщи монтаж по желание на т.н."КАНАДСКИ КЛАДЕНЕЦ"(Просто съоръжение за използване на геотермична топлина)

В резултат Ви призовавам скъпи съфорумци да постигнете в помещенията нормално ниво на влагосъдържание -тогава отпадат всичките Ви проблеми.
Моето мнение и коментар можеш да намериш в раздел "Топлоизолации"-Проблем с влагата след топлоизолация

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете
Последна промяна от Trockenbauer на вт мар 08, 2011 8:15 pm, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
tonito29
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 06, 2011 3:03 pm

Мнение от tonito29 » вт мар 08, 2011 10:52 am

Благодаря за изчерпателния отговор!
Обработвали сме стените с какво ли не,ефект никакъв! Най-много ме притеснява да не се прехвърли мухъла от стената към гипсокартона.Затова не знам как да процедирам със стената.Жилището е панелно,няма и замаска даже по стените-налепени са тапети и това е.
ПВЦ облицовката определено ми допада и мисля,че ще е най доброто решение за кухнята.Отново,много благодаря :D

Отговори