Боядисване на стени

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
ops5
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт май 17, 2011 7:09 am

Боядисване на стени

Мнение от ops5 » вт май 17, 2011 7:14 am

Здравейте, искам да си боядисам коридора, но ме притеснява, че може да се появява още влага (става въпрос за ново строителство).

Чувал съм, че има латекс, който не запечатва и стените ще могат да дишат. Ако е вярно, може ли по-компетентните да ме насочат към някоя марка такъв латекс.

В случай, че няма такъв дали мога да ползвам тапети ( въпреки, че не ми се ще много). Така стените ще могат ли да дишат?

Благодаря предварително на всички за съветите.
Лошо е да се плаща данък печалба, но по-лошо е да не ти се налага да плащаш данък печалба.

Потребителски аватар
ivansemkov88
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 08, 2011 11:47 am

Мнение от ivansemkov88 » ср юни 08, 2011 12:16 pm

Обикновенните полимерни бои са най-масовите. Малко хора знаят, че всички те са „дишащи” и появата на конденз и мухъл зависи от изолацията, дограмата, грунда, а не от качествата на боята. В зависимост от добавките се говори за акрилни, латексови, винилови, тефлонови, силиконови, силикатни и т.н. На пазара има различни по състав и качество бои. Например, за тефлона е характерно, че отблъсква мръсотията, а за силикона - водата. В този смисъл първите са по-подходящи за кухни или за задимени заведения, а вторите - за мокри помещения. Боите с латекс изглеждат като гумени, т.е. те са еластични, не задържат микроорганизми и се почистват лесно. Идеални са за коридори и антрета. Според мен те са доста по-добър вариант отколкото тапетите. Но преди да започнеш да боядисваш имай предвид, че грундирането на стената преди боядисване е задължително. Масова практика е след шпакловане, повърхността да се забърше от прахта и върху нея да се нанесе една ръка силно разредена боя. Липсана на грунд обаче може да доведе до свличане на мазилката. Водата навлиза в стената, а частиците боя остават по стената. Това фиксира прахта, но основата не е с еднаква попиваемост, твърдят експертите. Идеята на грунда е да осигури идеално гладка повърхност за нанасяне на боята. По този начин тя ще съхне откъм въздуха, а не откам стената. Освен това грундирането намалява разхода на боя.

Потребителски аватар
sam_n
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет сеп 15, 2011 11:36 pm

Латекс

Мнение от sam_n » чет сеп 15, 2011 11:49 pm

бих препоръчал латекс с марка "ВИТЕКС". Латекса е гръцки предлага се в хиляди цветове и е с високо качество и голяма покриваемост.
Разполагат с различни класове латекс, според джоба.
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА на бои, лакове, латекси, мазилки за цялата страна.
0899 185 137
02/418 7294

Отговори