Боядисване на помещение с компресор?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
D_Mateev
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 30, 2011 12:44 am

Боядисване на помещение с компресор?

Мнение от D_Mateev » пон юни 13, 2011 12:10 pm

Здравейте , т.к. ми предстои голямо боядисване у дома и не съм доволен от четки и мечета а ми предлагат добър компресор с който са боядисвали блажни бой имам следните въпроси:
1.Възможно ли е да се използва и за боядисване с посни бой?
2.Какво ще трябва да се преобразува по него-само пистолета или и нещо друго?
3.Какви са плюсовете и минусите от това-знам че ставало голямо разпрашаване при вътрешно боядисване , ама помещенията ще са празни , така че няма проблем с това.
Предварително се извинявам , че съм доста неук в този занаят и затова и въпросите ми може да се сторят и на някого смешни , но моля за съвет.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Боядисване на помещение с компресор?

Мнение от Trockenbauer » чет юни 16, 2011 12:11 pm

D_Mateev написа:Здравейте , т.к. ми предстои голямо боядисване у дома и не съм доволен от четки и мечета а ми предлагат добър компресор с който са боядисвали блажни бой имам следните въпроси:
1.Възможно ли е да се използва и за боядисване с посни бой?
2.Какво ще трябва да се преобразува по него-само пистолета или и нещо друго?
3.Какви са плюсовете и минусите от това-знам че ставало голямо разпрашаване при вътрешно боядисване , ама помещенията ще са празни , така че няма проблем с това.
Предварително се извинявам , че съм доста неук в този занаят и затова и въпросите ми може да се сторят и на някого смешни , но моля за съвет.
Здравей,
Машинното полагане на латекс и други интериорни и екстериорни бои се извършва с бутален компресор!
Относно високото разпрашаване-пистолета за боядисване с латекс и други високо влакнести покрития/респективно дюзите/ са различни от тези за нанасяне на лакови и други покрития.
Компромисния вариянт в твоя случай е да намериш такъв професионален пистолет и да ползваш компресора който ти предлагат,но трябва да регулираш прецизно налягането.
Фирма "Грабко"ЕООД която е и официален вносител на професионални машини и оборудване за боядисване предлага оборудване и под наем.
Плюсовете на машинното боядисване са много при прецизно изпълнение на полагането:Нисък разход,добра покриваемост,перфектна визия и износоустоичивост.
Успех в начинанието.

Преди да късате "майсторските"си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори