таван

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
gerito776
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юли 14, 2011 3:28 pm

таван

Мнение от gerito776 » чет юли 14, 2011 8:27 pm

Здравейте!
Изчетох повечето теми за таван, но май не видях отговор на моя въпрос.
Таванът в спалнята е с винервайс :#-o: , а искам да бъде боядисан в тъмно лилаво. Сега, въпросът ми е: каква е процедурата?
До момента, проучването ми доведе до 2 варианта - грунд и после латекс, а втория - върху винервайса се слага смес от теракол флекс + С 200, съхне 2 дни и слагаме латекса. Кой е най-подходящия вариант, трябва ли да се махне винервайса?
Предварително благодаря и извинете, ако темата е обсъждана и по-рано! :help:

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пет юли 15, 2011 11:59 am

Аз предлагам и трети вариант - изтъргване на винервайса, измиване на тавана, грунд и най-накрая латекс.
Ако не махнеш винервайса рискуваш да се отлепи заедно с теракола или каквото там му слагаш отгоре.
Успех!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон юли 18, 2011 3:20 pm

Здравейте!Третия вариант на колегата Prodi е най удачен и строго препоръчителен :D но при условие че основата на на тавана е шпаклована т.е гладка! При това условие има два начина за сваляне - сух и мокър! Мокрия вариант се прилага тогава когато винервайса е "фиксиран"т.е напръскан с лепило (КМС) за да не пада много прах! Ако тавана не е шпаклован а е с вароциментова мазилка е възможен вариант с грунд и лепило или циментова шпакловка!Хубаво би било ако имаше някоя снимка така щеше да има по малко "ако"!Успех

Потребителски аватар
gerito776
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юли 14, 2011 3:28 pm

Мнение от gerito776 » пон юли 18, 2011 4:37 pm

Изображение

Това е около полилея, преди е имало гипсови фигури, не знам кой и кога ги е махал



Изображение на тази май не се вижда много

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юли 19, 2011 4:34 pm

Здравейте!Така като гледам снимката има шпакловка а и едно време сме лепили корнизи и розетки и винаги таваните са били шпакловани преди или след лепенето!Но щом е имало розетка значи е имало някакво финално покритие преди винервайса!Значи както писах и преди е по- добре да свалите винервайса!!!По трудоемко е но пък по - сигурно! Възможно е при свалянето и шпакловката да има слаби места и да се отстранят а това е плюс!Ако имате въпроси питайте!Успех

Отговори