искам да попитам...

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
pkrastev
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб апр 19, 2008 2:01 pm

искам да попитам...

Мнение от pkrastev » съб апр 19, 2008 2:10 pm

Пръво здравейте на всички.
Незнам нали ще успея да кача няколко снимки но първо да обясна за проблема ми.Значи става въпрос за панелно жилище. Захванал съм се за един лек ремонт който си го правя сам но немога да реша проблема със стената която е между кухнята и терасата.Аз искам да я бутна за да се палучи една цяла стая но един казва бутай смело друг казва че била носеща и незнам какво да правя а времето си върви?



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


а вижте на какво попаднах като по изкъртих малко над панелата се виждат накакви тухли със който е запълнено разтоянието между долната и горната панела.И какво се оказва в този случай че неопират една ведна та натова ли му се вика носеща стена!Аз ако махна тези тухли стената ще остане само на страничните заварки тоест остава без да допира нито долу нито горе!Ако с това ви улеснявам за съветите който бихте ми дали казвайте какво трябва да снимам и почвам.
Според мене тази стена е пълна измишльотина но оставям на по опитните.



Изображение

Изображение

Потребителски аватар
pkrastev
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб апр 19, 2008 2:01 pm

Мнение от pkrastev » нед апр 20, 2008 1:02 pm

никой ли няма да даде мнение!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед апр 20, 2008 2:14 pm

Здравей!Мисля си,че няма да имаш проблем с премахването на стената!Изхождам от факта,че много хора,след усвояването на терасата си премахват стената,която е разделяла стаята и терасата!Лично аз на доста тераси съм сложил остъкление точно заради това!Което ме навежда на мисълта,че тази стена не е носеща,а тези дето разделят стаите!От снимките ти също се вижда,че не може една носеща конструкция от стоманобетонни елементи(панели),да се свързва с елементите над нея с тухли!
Последна промяна от gencho-gealan на пет апр 25, 2008 8:32 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bobo
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон фев 18, 2008 5:55 pm

Мнение от bobo » пон апр 21, 2008 10:02 am

Здравей!
Панелите само затварят фасадата. Панелното строителство е такова, че конструктивно носят вътрешните стени и стълбищни клетки. Ако се притесняваш за здравината на конструкцията на блока няма проблем да събориш само подпрозоречната преграда и да я оформиш като свод.
Аз също не бих премахвал целия панел.
Нищо не е вечно!
Истината е,
че няма истина!

Потребителски аватар
pkrastev
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб апр 19, 2008 2:01 pm

Мнение от pkrastev » ср апр 23, 2008 10:15 pm

bobo написа:Здравей!
Панелите само затварят фасадата. Панелното строителство е такова, че конструктивно носят вътрешните стени и стълбищни клетки. Ако се притесняваш за здравината на конструкцията на блока няма проблем да събориш само подпрозоречната преграда и да я оформиш като свод.
Аз също не бих премахвал целия панел.
Е защо тогава да не го махна като те панелите уж затварят само фасадата?

Потребителски аватар
pkrastev
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб апр 19, 2008 2:01 pm

Мнение от pkrastev » ср апр 23, 2008 10:18 pm

gencho-gealan написа:Здравей!Мисля си,че няма да имаш проблем с премахването на стената!Изхождам от факта,че много хора,след усвояването на терасата си премахват стената,която е разделяла стаята и терасата!Лично аз на доста тераси съм сложил остъкление точно заради това!Което ме навежда на мисълта,че тази стена не е носеща,а тези дето разделят стаите!От снимките ти също се вижда,че не може една носеща констукция от стоманобетонни елементи(панели),да се свързва с елементите над нея с тухли!
И аз така мисля. Неможе да е носеща и да има тухла над нея.По пътя на логиката?

Отговори