Пукнатини на стената

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
miro_am
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед апр 20, 2008 10:13 pm

Пукнатини на стената

Мнение от miro_am » нед апр 20, 2008 10:32 pm

Имам голям проблем с напукаването на стената. Направена е с гипсова шпакловка и боя на Оргахим. След два месеца се спука на точно определено място и от двете страни (стената е вътрешна). Прдполагам, че точно под пукнатината се срещат тухления зид и носеща бетонна колона. Опитах да го оправя като изтържа пукнатината и я запълня с лепило, а отгоре сложих лента и шпакловах, но пак се спука. Какво да направя.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон апр 21, 2008 1:42 pm

Явно има някакво улягане. Пробвай с акрилен уплътнител, той е елеастичен и може да ти реши проблема. Отгоре го заглади и боядисай.

Потребителски аватар
ЯНИ КОЛЕВ
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет юни 26, 2008 9:17 am

Мнение от ЯНИ КОЛЕВ » съб юни 28, 2008 9:08 am

Здравей те.
Започвам ремонт но имам същия проблем с стените.
Да ли направо да сложа гипсокартон и да реша проблема.
Не съм сигорен да ли пукнатините няма пак да се появят след 2-3 месеца.

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » съб юни 28, 2008 2:36 pm

ако има улягане малко трудно да отстраниш проблема, с гипскартон си решаваш проблема един пат завинаги

Потребителски аватар
ЯНИ КОЛЕВ
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет юни 26, 2008 9:17 am

Мнение от ЯНИ КОЛЕВ » нед юни 29, 2008 11:10 am

Няма улягане.Блока е стар и е панелен.Мисля че тези пукнатини са от земетресението преди години.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед юни 29, 2008 8:48 pm

Не знам, ама при панелките има температурни разширения, които правят тези проблеми. Само нещо еластично (както споменават колегите по горе) ще ти реши проблема. Може би повече са температурни размествания, но твърдата мазилка спука ли се веднъж, не чакай при обратното движение пукнатината да се затвори. Просто остава същата и при следващото разширение се увеличава.

Отговори