цветове спалня

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
vili.nikolova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет яну 12, 2012 11:57 pm

цветове спалня

Мнение от vili.nikolova » пет яну 13, 2012 12:02 am

моля помогнете ни купихме си жилище и искаме спалнята ни да е в лилаво зад самото легло да има тапет и да са наситени цветове дайте идеи как да съчетаем цветовете за това специално място

Потребителски аватар
Занков
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юни 17, 2013 12:30 pm

Мнение от Занков » пон юни 17, 2013 1:08 pm

знам че лилавото е възможно най-неподходящия цвят за помещение - смалява го, освен това изморява очите, изнервя и действа кофти на настроението. За мен лилавото не е хубав цвят, някак си.. като мъртъв ми стои и винаги го свързвам с трупове.
Но в крайна сметка, щом си решила в лилаво... Поне гледай да избереш по-мек нюанс на лилавото и в по-светли тонове, та да избегнеш негативните ефекти до някъде.

Ето малко цитатче:
"Лилавият цвят се свързва с одухотвореност, нещо скъпо, кралско или мистериозно. В бизнеса е подходящ за артистичните среди. Този цвят никога не бива да доминира. Като умело подбран акцент може да влезе в сполучливо взаимодействие с другите цветове. Лилавият цвят води и до малодушие."

Иначе лилавото предразполага към ... похотливост. :) Така да го кажа. Въпрос на избор


Отговори