Криви стени и гипсокартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
nikodine
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 04, 2012 7:51 pm

Криви стени и гипсокартон

Мнение от nikodine » ср юли 04, 2012 7:58 pm

Здравейте, тъй, като стените на панелния апартамент са доста криви първо бях решил да залепя тапети и да се свършва, но поразгледах тук там и видях че с гипсокартон ще ми излезе и по евтино и после мога да си боядисам като нормалните хора. Въпросът ми е, видях че има 2 вида закрепяне на гипсокартон за стени:
1. Чрез лепене със система на някакви топки
2. Чрез монтиране на профили

Така, кой бихте ми препоръчали и ако някой ми обясни цялата процедура как трябва да бъде ще е чудесно, четох някъде че трябвало да се оставят някакви разстояния между пода и гипскартона, също така ако предложите с профили, то какви трябва да се вземат и как и на какво разстояние се прикрепят към стената? Също така и ако е с лепене, притеснява ме ако след време реша да прикрепя рафтове по стената да не вземе да падне цялата стена....?

Благодаря.

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » нед юли 21, 2013 9:04 pm

Надявам се бързо да откриете развръзка :mhihi:
Последна промяна от KIM на ср сеп 11, 2013 12:28 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dani83
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср авг 28, 2013 7:32 pm

Мнение от dani83 » ср авг 28, 2013 7:44 pm

Ако имате криви стени и правите основен ремонт, т.е. поставяне на мазилки, шпакловане пак ли ще си оставите всичко криво и при боядисване ще се оправдавате, че затова хубав прав ъгъл не се получава или ще се заемете сериозно, ще си изправите каквото е нужно и за в бъдеще ще забравите за кривините?

В ремонт съм и не съм убедена, че се прави каквото трябва, за това искам да се допитам и до вас.

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » чет авг 29, 2013 9:37 am

Според мен най-удачно е да се направи топлоизолация на външните стени с картон и мин.вата, а вътрешните стени да се изправят само с картон. Ако стените са много криви, тогава ще трябва да се отиде към същата конструкция като за топлоизолацията. Ако направите и окачен таван ще изправя всички кривини по стени, ъгли и тавани. Така ще получите едно съвсем малко по-малко, но идеално помещение.
Естествено всичко е в ръцете на човека, който ще изпълни задачата!

Потребителски аватар
samuil
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед сеп 15, 2013 2:42 pm

Мнение от samuil » нед сеп 15, 2013 2:51 pm

Има различни решения , всичко опира до финансите . Ако търсиш някой , който да ти свърши работа , имам свободно време .

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед сеп 15, 2013 7:36 pm

Предполагам,че от Юли 04, 2012 човека вече е забравил за ремонта. :D
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Отговори