Моля за съвет - влага по стените!

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Димова
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юли 23, 2013 9:42 am

Моля за съвет - влага по стените!

Мнение от Димова » вт юли 23, 2013 9:56 am

Здравейте! Имам много сериозен проблем с влага по част от стени в жилището ми. Живея на първия етаж и при разговор със съседите установихме, че по всички стени, до които минават щраговете във входа, както и тези, под които минават тръбите в мазите, се появява влага и шпакловката се надига. Имам съмнения, че се получава конденз по самите тръби в стената, защото водата на първия етаж е много студена. Стигнах до този извод, тъй като тоалетното казанче в банята винаги е с конденз и съм сложила кърпа под него, която всеки ден трябва да изцеждам. В момента правя ремонт и все още не знам с какво да направя стените около банята. Освен това преди три години правих ремонт на самата баня и тръбите са сменени!
Моля за съвети и предварително благодаря!

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » ср юли 24, 2013 9:41 pm

ПО първият въпрос...срещал съм леко сълзене на връзките на тръбите в щранг и това да дава усещане за постоянен конденз,също така съм срещал и подпочвени води наводнили мазето които създават конденз постоянен по тръбите нагоре.Съветът ми е ако наистина е само конденз има материали позволяващи да се отблъсне влагата в която посока си искаш, но тази влага ако е толкова много ще избие другаде.Трябва водопроводчик да прегледа положението първо.За стените на банята не разбрах по тях имало ли е конденз или какво се е случило там

Отговори