зидане с итонг върху дървен под

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
malin
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 10, 2013 6:12 pm

зидане с итонг върху дървен под

Мнение от malin » вт дек 10, 2013 6:30 pm

здравейте,понеже не съм никак наясно с темата и строителството, искам да попитам ще е възможно ли върху дурвен под и доста яки греди да започна строителство с итонг,имам в предвид,имам стара къща която е с маза приземно и доста дебели стени с около 60см дебелина от камък,искам да бутна старата къща,мазата да стане на механа,а нагоре върху греди и дървен под да започна строителство на къща с итонг.
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » ср дек 11, 2013 3:13 pm

Аз бих направил един бетонен пояс или направо цяла плоча и върху нея да зидам стените.
Къщата, в която живея, е на около 80 години. Когато купих първият етаж, една от стените бе зидана с тухли върху гредореда и дюшемето. Естествено имаше хоризонтална пукнатина. Реших, че по-правилно ще е да съборя стената и върху плочата на помещението от другата страна на стената (използваше се за кухня) да я иззидам отново, но с итонг. След вече 7-8 години забелязах, че между стената и каратавана се е образувала пукнатина около 1-2 мм, което ми подсказва, че плочата е не повече от 8-10 см и понеже не е вкопана в стената се движи с движението на дюшемето и гредите в зависимост от сезона, температурата и влажността. По всяка вероятност дюшемето е използвано за кофраж.
Ако те интересува ще направя снимка, за да видиш за какво става дума.

Потребителски аватар
malin
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 10, 2013 6:12 pm

Мнение от malin » чет дек 12, 2013 6:15 pm

Здравейте Николов и много благодаря за отговора,имайки в предвид че полагането на една такава плоча е голяма разправия и не е ефтино,гледайки в youtube какви ли не технологии,ми дойде на акула тази идея,без бетонен пояс е немислимо да мине върху мазата,знам го това нещо за да мога да взема идеалното ниво за даден под,преди една година отправих запитване до итонг за така наречения бял таван,запитах ги как е възможно сърби и поляци да строят къщи по този начин а само при нас липсва този елемент от интонга,отговориха ми да имате право,само това все още не се употребява в Булгария,поради простата причина че хората си изливат плочи и няма търсене,но ние сме в момент на преговори и за този елмент,бял таван с итонг....мина се тази година,че и повче и нищо,даже днес написах отново писмо до итонг булгария,за да попитам дали вече го има,след като не го намерих никъде в нашите магазини за строителни материали,знам че плочата си е плоча,но има и доста проблеми с нея,като например намирането на кофраж,или ако е под наем,късат глави,намрих на едно място някогашни платна,само като ги видях ми стана лошо,доста криви,след това започнах турсене в интернета,като например да си закупя специален шперплат водоустойчив......и там цените бяха опасни,след това си е вечно мой,я го продал на някои я не,за това започнах да търся всякакви други възможни начини,но не намрих темата за зидане с итонг върху дърво,имайки в предвид колко е лек итонга....вижте тези видеа има дори и от стиропорни някакви специални много леки платна,стават за куфраж и си остават завинаги под бетона.....http://www.youtube.com/watch?v=rt5R5dBFT7g.......http://www.youtube.com/watch?v=PNEjZX2dH7k

Потребителски аватар
malin
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 10, 2013 6:12 pm

зидане с итонг върху дървен под

Мнение от malin » чет дек 12, 2013 6:28 pm

идеята ми е да изглежда така......
Изображение

Потребителски аватар
malin
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 10, 2013 6:12 pm

Re: зидане с итонг върху дървен под

Мнение от malin » чет дек 12, 2013 6:32 pm

malin написа:идеята ми е да изглежда така......
Изображение
......това е дървена къща върху камък.......но там цените са още по опасни

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед дек 22, 2013 12:35 pm

Както Ви каза Николов, така трябва да го направите, ако искате да си имате здрава къща. Все пак трябва да имате в пред вид и факта, че къщата е много стара и не се знае дали има основи или е само на един бетонен пояс - обикновено по селата го изпълняват от така наречения "буто бетон" - бетон мешан с камъни -- наливат бетона и запълват с камъни, "за икономия на цимента". Да не започне да поддава къщата от допълнителната тежест както на бетонната плоча, така и на надстройката?!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
malin
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 10, 2013 6:12 pm

зидане с итонг върху дървен под

Мнение от malin » съб дек 28, 2013 1:05 pm

да господин миланов,абсолютно сте прав за основите,така е, знам го това нещо,нали за това се сещам да попитам,дали е възможно да се строи с итнонг върху дървен под,имам в пред вид, да бутна исцяло старата къща,да се направи бетонен пояс върху каменната зидария,след което да поставя нови здрави греди и всичко необходимо за изграждането на дървен под,гледах го в мисия моят дом,от там ми дойде тази идея.На това видео на 8:45 минута показват с 3Д графика,това имам в предвид,но тук те показват в таванно помещение,безпокоиме за преградните стени в къщата,които въпреки че ще бъдат от итонг 10см дебелина,дали ще издържи дървения под.http://www.misiamoiatdom.com/59-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%83%D1%85-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82

Отговори