как се сваля външна фасадна боя от вътрешни стени на апартам

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

как се сваля външна фасадна боя от вътрешни стени на апартам

Мнение от lissa_waw » нед май 25, 2008 1:57 pm

Преди нясолко години строителна фирма извърши ремонт на апартаента ми. Няма да Ви занимавам със всички главоболия и простотии, през които преминах.

Оказа се, че целият апартамент отвътре е боядисан с външна фасадна боя и резултата още първата зима беше- влага е меко казано, просто порои, които се стичат по стените, примесени с прах и никотин. Грозна работа. Следвах съветите и инструкциите на фирмата, които ме съветваха да мия стените със всевъзможни препарати, но постиг- ам частичен и моментен ефект, който много бързо изчезва и става още по- трагично мръсно и влажно.

Явно тази боя трябва да бъде отсранена. Как? С какви машини, техники- давайте акъл, моля, че наближава време за ремонт. :) Благодаря

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон май 26, 2008 5:21 pm

здравейте!според мен причината не е само в боята ! за да имате такава влага явно имате температурна разлика на стените вън- вътре. Още по важно е да имате постоянна циркулация на въздуха особенно ако сте сПВЦ. вярно боята запечатва но ефекта ще бъде същия ако си сложите примерно вътрешна топлоизолация.Много зависи и със какво се отоплявате и колко помещения ?Аз от доста години се занимавам със строителство и по мои впечатления от влагата се бяга трудно. А зада свалите боята трябва да знаете какво има под нея - мазилка - шпакловка или директно върху панел. Също така е трудничко да се определи боята аи това е най лесното заключение че е фасадна.Моята боя е вътрешна ипак имам влага така че трябва повече информация или снимка за по ефектно решение. А иначе за свалянето на боята ще ви кажа че незнаете със какво се захващате!

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » пон май 26, 2008 6:22 pm

ЗДРАВЕЙ!
Боята със сигурност е фасадна. Под нея има шпакловка.
Долу горе имам предствава за какво иде реч- прахоляк и мръсотия,
но не виждм по какъв друг начин мога да освежа стените.

Помещението е 4,5 на 5,5м и се отоплява с климатик. Има външна топлоизолация.Дограмата е ПВЦ, но е лошо монтирана. :)

Знам, че е много неприятна работа, да се сваля боя- прахоляк и мръсотия, но не виждам друг начин да се почистят с Пактените.

Та, как се сваля фасадна боя? Или каква друга боя може да бъде нанесена върху нея? :help:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет май 29, 2008 10:41 am

Здравейте !Чудясе какво да ви посъветвам! Имам още въпроси но първото нещо което ми прави впечатление е че имате климатик ! а той има предимства и недостатъци !А веднъж запечатано със боя вече каквото и да сложите върху нея няма да има голям ефект. Жилището ви тухла ли е или панел ??? Имате ли мазилка под шпакловката ? От какъв материял е шпакловката?? Питам ви защото немога да го видя вашия проблем и зада не ви дам грешен съвет ! Отоплявате ли други помещения около тази стая? Трябва да ви кажа че пушенето също влияе паради отваряне за проветряване а от там е възможен и конденз !!!! Ако имате още въпроси и ако изкате ще ви дам имейла си зада не натоварваме излишно форума - УСПЕХ

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » чет май 29, 2008 5:10 pm

Здравей,

блока е пакето-повдигащ.
Стените са тухлени, мазилка, гипсова шпакловка, фасаген.

За конденза съм наясно. Въпроса е: "Как се сваля фасаген?"

Ясно е, че този фасаген е запечатал стените и те не могат да
"дишат" и трябва да се махне. Въпроса е : Как?

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет май 30, 2008 11:00 am

Здравейте ! По принцип механичен начин за сваляне на фасаген няма! Не става със нагряване защото е на водна основа. Издържа и на триене!Mоже да се използват шлайф машини,но при тази голяма стая със 20кв. таван незнам дали ще намерите такъв мераклия!А и съм сигурен че шпакловката не е идеално гладка и няма да падне на 100 %.Другият начин е непомалко труден,но по сигурен-ръчно! Твърди шпакли,чукове и сваляне на шпакловката заедно с боята!!! Затова ви казах че незнаете със какво се захващате! Труда е убийствен и дано да намерете майстор да се навие за тази работа!Ако ви предложат друго решение може да споделите ако желаете за да сте по сигурна и да не изпадате в подобни ситуации като тази!!За съжаление има много майстори които меко казано некоректното отношение,да не казвам некомпетентно срува скъпо на клиентите и вашия случай го доказва! Желая ви успех ! Ако имате въпроси питайте!

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » пет май 30, 2008 11:44 am

Здравейте!

Твърди шпакли, чукове и балами- има! :)

В моят случай трябва да допълня, че терасата е вкарана към хола.
" И те ти,булка Спасов ден!"!!!

Тавана, където е бившата тераса е изолиран вътрешно. Т.е.мазилка, шпакловка, изолация- общо около 2-3 см наддава и е ясно, че ако се почне това млатене ще бъде наранена и изолацията на тавана, която също е запечатана с фасагена. Това ще доведе до свалянето й и отново пари за материали, труд, майстори...оскъпяване.

В такъв случай, остава другият вариант - с каква боя трябва да бъде пребоядисан този шибан хол, за да добие приятен вид?Благодаря.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет май 30, 2008 10:36 pm

Мини една ръка шпакловка и после си боядисвай с обикновен латекс.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет май 30, 2008 11:57 pm

Здравейте!Аз ненапразно ви поизках повече информация!! вие всеки ден казвате по нещо ново!!!!Не казахте нищо за тераси,за вътрешни изолации и прочие! Попитахте за сваляне на фасаген и аз ви казах според мен как може.Виждам колегата ви препоръчва нова шпакловка -пробвайте ако изкате макар че теоретично не виждам какъв ще е ефекта от това!Така или иначе терасата ви е запечатанасъс изолация защо се притеснявате за боята там ?В българия дишашти изолации почти не се използват заради високата им цена!Вече съм сигурен,че влагата започва от затворената ви тераса!! А фасагена е като допълнителен катализатор !!!Какъвто и ремонт да направите помислете за циркулацията на въздуха,особенно през зимата! Дори си сложете отдушник -това ще намали значително конденза-успех

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » съб авг 09, 2008 8:49 am

За съжаление не мога да кажа какъв вид точно е изолацията, но със сигурност знам, че цената му беше доста солена от порядъка на 60лв, но не помня дали беше на лист или квадратен метър, понеже ремонта беше през 2 000година, когато и цените бяха други и едва ли би било някакъв ориентир за Вас. Със сигурност знам, че беше розова :)

Не знам дали има разлика в материалите за външна и вътрешнана изолация, както не знам каква точно са ми " набутали", но със сигурност знам, че у дома е еднаква, както на външната изолация на стените, така и на вътрешната изолация на тавана на терасата, който е вкаран в хола.

Писна ми от пишман майстори и разчитам единствено на Вашите съвети. Благодаря Ви, че ги давате.

В крайна сметка да къртя и да лапам прахоляка, докато проклинам, че съм се родила тука или да замазвам с нещо отгоре и да си свиркам?

И в единият, и в другият случай не знам с какво точно трябва да замажа? Мерси :)

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб авг 09, 2008 4:07 pm

Здравейте!Каквато и изолация да са ви сложили запечатването е вече факт !Почистете си мухъла !сложете си грунд примерно БОРО КОНТАКТ и накрая един латекс за баня който има съставки против мухъл и както казвате вие свиркайте си !!!!Но ако пускате климатика през зимата примерно само вечер след работа и нямате отдушник напролет може пак да се чуем ! Рязката промяна в температурата при запечатани стени и изолирана от вътре затворена тераса означава едно - първо конденз и после мухъл- успех

Потребителски аватар
dragomanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет юли 11, 2008 4:45 pm

Мнение от dragomanov » съб авг 09, 2008 4:11 pm

А този апартамент случайно да не се намира на "Триъгълника" ?

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » ср авг 13, 2008 11:46 am

Да не сме комшии? :lol:

Потребителски аватар
dragomanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет юли 11, 2008 4:45 pm

Мнение от dragomanov » ср авг 13, 2008 12:13 pm

Възможно е.Имам там апартамент но съм го дал под наем.

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » чет сеп 04, 2008 2:45 pm

Биричке,

мухъл няма, но има напластена мръсотия от тютюн и течове над прозореца ПВЦ и около него, които са оставили дири по стената.

Течовете са вече изолирани не знам с какво, но мръсотията и следите от теча си стият, въпреки че мих фасагена мнократно с различни миещи препарати и пароструйка.

Отвратително мръсно изглежда. По принцип рядко някой живее там, но се случи една зима сина ми да прекара там- и стана, баси ужаса!

И пак не разбрах как да премахна тая мръсотия?!

Отговори