Изолация на таван на последен етаж с какво???

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Изолация на таван на последен етаж с какво???

Мнение от ivapavlova » нед апр 05, 2015 11:51 am

Здравейте,
апартаментът ми е на последен етаж, предстои направа на скрото осветление с гипскартон на тавана като ще се свали цялото ниво без един правоъгълник в средата. Така и така ще снижим тавана та се замислих и за някъква изолация под гипскартона, както споменах сме на последен етаж и май си е силно препоръчително да има изолация.
Разбира се ще се консултирам и с човека, който ще прави тавана, но ми се иска да получа няколко мнение и съвета как да се направи, а знам че тук е точното място за това :)
Четох за разни каменни вати и незнам си още какви, ноо...
Моля обяснете на един невеж може ли под скарата за гипскартон да се нареди такава вата и да си направим тавана със скритото осветление. Звучи ми много елементарно вместо да е кухо просто да наредим изолация, но дали е така???

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » нед апр 05, 2015 12:02 pm

Изображение

Изображение

Попаднах на тези снимки, които описват представата ми за тавана. "Дупката" с осветлението обаче ще е малка и там няма да има изолация

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон апр 06, 2015 4:05 pm

Това, което сте показали е точният пример за изолация с вата. В случая, разликата е, че тази вата не е каменна, а обикновена, минерална вата. Каменната вата е с много по-добри изолационни показатели и е за предпочитане пред минералната.
След като ще правите тавана на две нива, какво Ви пречи да направите целия таван с гипс картон, да го изолирате , а "периферията", която е за локално осветление да я направите като "допълнителен елемент". Така ще има повече въздух за луничките, които иначе при абсолютната плътност с минералната (каменната) вата, ако са обикновените лунички с халогенни крушки ще Ви горят често, заради високата температура.
Вариантите са два: или си слагате LED лунички (които не развиват почти никаква температура), или си оставяте задължително свободно пространство за циркулация на въздуха при луничките.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » вт апр 07, 2015 11:40 am

Благодаря за бързият отговор.
Тъй като снимката на готовия таван е произволна от гугъл не описва с точност идеята ни. Няма да има лунички, а лед панел в единият край ( където е кухненската част).
Изображение
Ето такъв (само един квадрат, а може и да се спрем на правоъгълен вариант)
Доколкото разбрах вие искате да кажете, че е добре веднъж да си направим изолация на целия таван, а след това върху нея да наредим нов окачен таван с всичкото му осветление било то скрито, луни и т.н. Въпросната периферия ще е 2/3 и повече от тавана (ще има правоъгълник със скрито осветление малко по-голям от ъгловия диван)
Искаше ми се всичко да се случи наведнъж. Притеснява ме снижаването на тавана с тези две нива, най- вече защото във въпросното помещение има стълби за втория етаж и мъжът ми ще трябва да се навежда при преминаване... а в собственото ти жилище да се навеждаш винаги като слизаш или качваш по стълбите не става
Изображение
Ето ги стълбите
Иначе това което казвате за загряването е напълно логично и не ми беше минало през ума, а ако ще се загрява и лед панела... никак не е добре, все пак не е крушка за 1 лев

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб апр 18, 2015 9:30 pm

Лед светлините не греят, по-точно не развиват такава температура, както при обикновените, нажежаеми крушки, или при халогенните, които развиват изключително висока температура. За пример мога да Ви кажа, че ЛЕД крушка, може да се смени, без да се изключва осветлението, докато при първите две - нажежаемата и халогенната, трябва да изключите осветлението, да изчкате да изстине и чак тогава да смените крушката с нова.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » чет май 28, 2015 10:28 pm

Благодаря Ви.
Избрахме осветителните панели и разпределението им в помещението. Само искам да попитам нещо относно изолацията: казвате, че каменната вата е с по- добри изолационни качества, а има ли нещо по- специфично при поставянето, да не трябва да се лепи за тавана например или просто може да се нареди върху скарата като на горната снимка?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт юни 02, 2015 10:45 pm

Каменната вата е на "дюшечета", а жълтата минерална вата е на руло. Каменната вата е с размери, колкото разстоянието между профилите за гипс картон - 60 см. Не се лепи, не се кове, а "укрепването и се получава от плътността на ватата и натъпкването и между профилите на конструкцията за гипс картон.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори