изолация без мухъл

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
shyshka
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юни 11, 2008 10:31 am

изолация без мухъл

Мнение от shyshka » ср юни 11, 2008 10:55 am

здравейте,
педстои ми ремонт, за сега само в една стая. искам да направя лека изолация върху тапети. така ще си спестя и обелването им. понеже е северно изложението, а и апартамента е външен, се чудим каква точно да е изплацията. тази зима се сблъскахме с ужасен проблем, който имат почти всички хора, които са си сменили дограмата. всичко стана в мухъл. затова искам изолация, която да ми спести поне това на новото обзавеждане. чудим се между кнауф, фибран или стеропор. то не знам дали има и друго де :lol:
а и проблема с дограмата е сериозен. всичко става в ужасен конденз....

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » вт юни 24, 2008 10:06 pm

Проблема с мухала се появява тогава когато се монтира дограма в не добре изолирани помещения.Новата дограма спира притука на студен въздух ,нарушава проветряването.Спирайки този въздух температурата на помещението се повишава .Не добре изолираните стени обаче остават студени и в контакт с топлия въздух образуват конденз.Този конденз води до повишаване на влажноста в помещението .Резпективно се получава идеална среда за мухал.В повечето случай се използват материали с не достатъчно висока плътност за изолация и този проблем си остава.Изолацията на една стена не винаги е гаранция за ефективна борба с мухала.Плочата првежда външната температура на 40 см.минимум от външния и край в посока на помещението.

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » ср юни 25, 2008 2:17 pm

В случая дограмата само спира циркулацията въздуха, която е имало с предишните дървени прозорци. Всичко друго се дължи на недобра топлоизолация.Относно питането за вътрешна топлоизолация - единствено и само гипсокартон и топлоизолационна вата. EPS или стиропор както е по известен е за външна изолация на стени, а фибрана или XPS е за изолация на фундаменти или за изолация на подове под замазката.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет юни 26, 2008 11:32 am

Здравейте !Върху тапети с мухъл ви съветвам изобщо да не извършвате ремонтни дейности!СЛАБА основа е за лепене на топлоизолация а ако сложите гипскартон просто мухъла ще работи отвътре което е още по лошо и ще започне да мирише без да можете да направите нищо!!Незнам какво имате в предвид *лека изолация*защото тя може да ви реши съвсем леко проблема!!!

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » пет юни 27, 2008 9:19 am

biri4kata1967 написа: ако сложите гипскартон просто мухъла ще работи отвътре което е още по лошо и ще започне да мирише без да можете да направите нищо!!!
Не си прав върху гипсокартона вече не може да се образува конденз защото стената вече е топла. А стария мухъл трябва да се премахне със подходящи препарати - САВО или белина.

Потребителски аватар
tetky
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон май 26, 2008 9:09 am

заправки в екатеринбурге

Мнение от tetky » пет юни 27, 2008 10:09 am

Какви са тези препарати за мухал особено това "белина" това обикновенна белина лие?
Последна промяна от tetky на съб дек 26, 2009 3:21 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » пет юни 27, 2008 11:38 am

tetky написа:Какви са тези препарати за мухал особено това "белина" това обикновенна белина лие?
Да и тя върши добра работа.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб юни 28, 2008 2:56 am

ЕЕ приятелю yurid ти май ще откриеш Америка !Пишеш без да четеш и на моменти говориш неща за които *абер*нямаш!!! Ти кога си чистил мухлясали тапети с белина или пък саво !!!Аз прекрасно знам че като няма мухъл зад гипсокартона няма да има проблем!ЧЕТИ после помисли и тагава пиши !Хората изкат да си спестят свалянето на тапетите и от там си направи извод защо съм написал по горния пост!

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » съб юни 28, 2008 11:52 am

:bduh:

Отговори