Запълване на фуги

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
georgivd
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет юни 20, 2008 10:46 am

Запълване на фуги

Мнение от georgivd » пет юни 20, 2008 10:53 am

Здравеите. Имам един проблем . Купих си къшта и се наложи в една от стаите да свалам тавана и да поставям друд . Слойих таван от дървени плоскости и сега имам около 10 см. фуги в стената от горната част точно под тавана. Стената е варосана . Как препоъчвате да запълня тези фуги

Потребителски аватар
Valentin Ivanov
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет юни 19, 2008 12:21 pm

Мнение от Valentin Ivanov » пет юни 20, 2008 11:29 am

Здравей , като прочетох написанато първото което ми дойде в главата бе окачен таван , смятам че това е едно добро решение .

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » чет сеп 04, 2008 2:51 pm

Фугите на таван, изпълнен с водоустойчив шпертплат, керамична вата и гипсокартон изобщо НОРМАЛНО ЛИ Е ДА ГИ ИМА?

Правя ремонт, плащам и между гредите и шпертплата се оказаха фуги с размер от 3 до 5 мъжки пръста?Уж имат ролетки, уж мерят преди да режат, а зеят дупки и не мога да си обясня каква е файдата, че сменям целият таван, когато дупките пак зеят?

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Re: Запълване на фуги

Мнение от Handy-man » чет сеп 04, 2008 4:05 pm

georgivd написа:Здравеите. Имам един проблем . Купих си къшта и се наложи в една от стаите да свалам тавана и да поставям друд . Слойих таван от дървени плоскости и сега имам около 10 см. фуги в стената от горната част точно под тавана. Стената е варосана . Как препоъчвате да запълня тези фуги
Доколкото разбрах, фугите са между стената и поставения таван.
Можеш да купиш ъгловите лайсни, които се използват за ламиниран паркет (има всякави цветове). Имат си и метални закачалки, които се хващат с дюбели към стената. Тяхната работа е точно да скрият такива фуги.

Потребителски аватар
lissa_waw
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: нед май 25, 2008 1:43 pm

Мнение от lissa_waw » нед сеп 07, 2008 6:47 pm

Фугите са не само между стените и тавана, а и между отделните парчета водонепропусклив шпертплат, койо е нов и току що монтиран, от некадърници и мърлячи. Взеха ми по 16лв/кв.м за труд и си оставиха ръцете. Идеално равни листове, които наръбаха като зъби на акула и оставиха аралъци по 5 пръста и сега щели били да ги запълват с някаква паста!? Не стига, че съсипаха шпертплата, ами за капак ми искат още пари за фугирането? Това редно ли е?

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед сеп 07, 2008 7:05 pm

Така е в България. Обикновените хора си патят. Ако бяха направили това на някоя мутра, хем нямаше да им плати, хем щяха да го оправят за тяхна сметка, и ако е благосклонен, можеше да се отърват без бой. Не казвам, че това е начина, ама накрая на човек му писва и откача.

Отговори