Влачена мазилка

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Влачена мазилка

Мнение от tassel » пон яну 07, 2008 1:06 pm

Здравейте! Имам един проблем и много ще се радвам, ако някой може да ми помогне.
Скоро правих ремонт на кухнята. Решил съм част от стените да ги направя с мазилка тип влачена структура. Проблемът е, че не мога да намеря такава с цвета, който съм избрал. По-точно намерих само на една фирма, но цената ми се струва доста висока. Та въпросът ми е, дали няма да стане, ако положа мазилка с някакъв близък цвят и след това да я боядисам отгоре с интериорна боя с този цвят, който искам. Предварително благодаря за съветите!

Потребителски аватар
misiamoiatdom
специалист
Мнения: 18
Регистриран: вт дек 04, 2007 11:39 am

Мнение от misiamoiatdom » пон яну 07, 2008 1:55 pm

Всички производители на структурни мазилки предлагат компютърно оцветяване на мазилката. Цветовете се избират по каталог и след това се оцветява необходимото количество материал. Изберете си някой производител, от каталога му може да изберете подходящия цвят и да оцветите мазилката. Така ще спестите средства и материал и двойна работа. Е, освен ако цвета, който сте избрал не съществува в каталозите на производителите, които по принцип са много богати :wink:
Лесно е, когато знаеш...

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » пон яну 07, 2008 7:51 pm

Там е проблема, че такъв цвят няма. А и каталозите им не са чак толкова богати и няма хубави, ярки цветове, а са някакви убити тонове. Обиколял съм доста и на повечето места се предлагат мазилки на едни и същи производители(2-3 фирми). Гледал съм продуктите на DEKO, GBC, Baumit, които са най-често срещани, но нито една не предлага хубав червен(доматен) цвят. Ако можете да ми препоръчате някой друг производител ще ви бъда благодарен!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон яну 07, 2008 8:56 pm

Ако си от София или Пловдив намери магазин на Баузентрум
Там има гръцки и италянски мазилки който се оцветяват на място
Предполагам по скоро убеден съм че ще докарат цвета който желаеш
От мен един съвет не си сагай такава мазилка вътрешно чисти се трудно за сметка на това се цапа доста

Отговори