Огромна тераса над апартамента

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
morski_chereshki
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет окт 23, 2008 10:15 am

Огромна тераса над апартамента

Мнение от morski_chereshki » чет окт 23, 2008 10:29 am

Здравейте!Купихме апартамент на последен етаж,над него има мансарди .В момента е на груб строеж.Проблема е ,че над него има огромна тераса.Притеснява ме факта ,че може да има влага.Лошото е ,че терасата отгоре минава през всички стаи.Бих искала съвет какво да положим като изолация отгоре на самата тераса и отдолу на тавана?Ако някой е имал същият проблем ,моля да даде съвет!Благодаря!

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » чет окт 23, 2008 1:14 pm

здравей, според мен щом е открита тераса трябва да и направиш хидроизолация включително и на стенитеи поне 50см нагоре от пода на терасата това е спасението за друго не се сещам сега. казваш че е на груб строеж като направиш изолацията и поставят плочките на пода няма да има проблем. бащами това прави в момента над него има голяма тераса открита. това е решението. успех
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
morski_chereshki
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет окт 23, 2008 10:15 am

Мнение от morski_chereshki » чет окт 23, 2008 3:35 pm

Благодаря много!Аз си мислех освен изолацията не трябва ли да се сложи и някаква смола....Не сам наясно но неможе ли и отдолу на самия таван да се сложи изолация за по-сигурно...Но пук казват че трябва да диша за да няма мухал......трудна работа.....

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » чет окт 23, 2008 4:43 pm

morski_chereshki написа:Благодаря много!Аз си мислех освен изолацията не трябва ли да се сложи и някаква смола....Не сам наясно но неможе ли и отдолу на самия таван да се сложи изолация за по-сигурно...Но пук казват че трябва да диша за да няма мухал......трудна работа.....
Доколкото знам за вътрешна изолация е най добре да сложиш кипсокартон+вата :wink:

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон окт 27, 2008 5:22 pm

само хидро изолацията ще ти свърши работата без смола :[-X: а за отвътре на тавана можеш да сложиш гипсокартон или гипсфазер каквото искаш но да изолираш отвътре някви си неща там незнам трябва да диша стената.
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » ср окт 29, 2008 10:51 am

Притеснението за влагата е основателно. Важно е да се направи добра хидроизолация. След като е на груб строеж още, значи още не е късно. Хидроизолацията се прави с битумни мушами, които се лепят с горелка. Преди лепенето основата се почисва добре и грундира с битумен грунд. Мушамите се полагат на терасата. След това върху тях трябва да се направи замазка - за да бъде защитена хидроизолацията от всякакъв вид пробождане. След като е външна тази огромна тераса, е добре в апартамента под нея да се направи топлоизолация на тавана. Става с минерална вата и конструкция от гипсокартон. Така хем тавана на стаите ще е раздвижен (има доста интересни дизайнерски решения), хем няма да се губи топлина.

Потребителски аватар
Svetla Bonova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет яну 22, 2009 12:36 pm

изолацията трябва да е отвън

Мнение от Svetla Bonova » чет яну 22, 2009 12:53 pm

От топлотехническа гледна точка най-добре е изолацията да е отвън.
Така няма да има топлинни мостове които да водят до образуване на конденз и съответно мухъл по тавана при теб.
Тази огромна тераса ще е проходима и върху нея ще има плочки, а вероятно и озеленяване. Аз препоръчвам обърнат покрив. Виж в сайта на Изовер детайли в раздел софтуер. Не се примирявай с дебелини 2-3 см XPS НЕ Е ДОСТАТЪЧНО!
Изолацията от долната страна с гипсокартон и вата е опция, ако дебелината на изолацията от горе е на границата да се образува конденз или ще има много голям праг при вратите на терасата на съсдетите ти отгоре.
Искай от строителя да ти покаже детайла за изолация на покрива, Топлотехническите калкулации на проектанта ОиВ за да не му звъниш всяка година в рамките на гаранционния срок по ЗУТ да ремонтира. Освен това изключително важно е изпълнението, осигуряване на наклони за отичане на дъждовните води и евентуално противозамръзваща система за да несе пукат водостоците и да тече при теб.

Потребителски аватар
s.nanev
специалист
Мнения: 9
Регистриран: чет дек 18, 2008 1:57 pm

Re: изолацията трябва да е отвън

Мнение от s.nanev » вт мар 10, 2009 11:49 pm

Svetla Bonova написа:От топлотехническа гледна точка най-добре е изолацията да е отвън.
Така няма да има топлинни мостове които да водят до образуване на конденз и съответно мухъл по тавана при теб.
Тази огромна тераса ще е проходима и върху нея ще има плочки, а вероятно и озеленяване. Аз препоръчвам обърнат покрив. Виж в сайта на Изовер детайли в раздел софтуер. Не се примирявай с дебелини 2-3 см XPS НЕ Е ДОСТАТЪЧНО!
Изолацията от долната страна с гипсокартон и вата е опция, ако дебелината на изолацията от горе е на границата да се образува конденз или ще има много голям праг при вратите на терасата на съсдетите ти отгоре.
Искай от строителя да ти покаже детайла за изолация на покрива, Топлотехническите калкулации на проектанта ОиВ за да не му звъниш всяка година в рамките на гаранционния срок по ЗУТ да ремонтира. Освен това изключително важно е изпълнението, осигуряване на наклони за отичане на дъждовните води и евентуално противозамръзваща система за да несе пукат водостоците и да тече при теб.
И след изпълнението на всички оказания от това компетентно за мен мнение се подсигори с обмазване от вътрешната страна на тавана и външната стена с продукт за капилярна влага.Цената на тези продукти не е висока но качеството им е отлично .Препоръчвам продукта на фирма Сика с име Сика Топ Сил.
Станко Нанев
Анивал

Отговори