Мазилка или гипскартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
s.nanev
специалист
Мнения: 9
Регистриран: чет дек 18, 2008 1:57 pm

Мнение от s.nanev » вт мар 10, 2009 10:39 pm

Искам да изкажа и своето мнение по въпроса мазилка или сухо строителство.
Предимството при използване на мазилака са :само и единствено ниската цена.
Минусите при използване на мазилка:
Най-често се среща лошото качество на изпълнение-липса на нивелация,крива повърхнина,лошо свързване с основата.
Трайноста във времето на мазилката не е достатъчно дълго(тя изветрява и става ронлива)
Хидроскопична ,лесно се напоява със вода при теч от изронена фуга например(пробив във водопровода),теч около батерията на душа ....
Мазилката създава добри ословия за живот на плесен и гъбички във нея което я разрушава.
Не рядко мазилката става обежище на насекоми най-вече в панелни жилища.
Предимства при използване на методите за сухо стройтелство(тука искам да кажа че не съм превърженик на идеята да се използва гипсокартон в мокри помещения.Затова ще изтъкна предимствата на гипсофазера ,както и недостатъците.
Гипсофазера определено би Ви излезнал по-скъпо от мазилката.
дебелината на плоскоста може да варира м/у 10,12.5,15,18мм.Популярно е да се използва плоскост 12.5мм.
Когато монтираме гипсофазер и няма комуникаций на стената той се монтира плътно със лепило до най-издадената точка на стената (което означава ,че ще намалим обема на помещението с около 15мм.) за мазилката минималната дебелина която ни гарантира остойчивост е около 20мм.Следователно гипсофазера отнема по малко разстояние от помещението.
Гипсофазера е материал който понася отлично влагата и не се разрушава от нея.
Плоскостите състоящи се от гип не позволяват развитието на паразити и плесени в тях.
Ремонта на готовото помещение е изключително лесен когато основата е гипсофазер или гипсокартон.
Намирането на течове става изключително лесно и се остановява точното място с лекота и минимум поражения.
Не е за подценяване и възможноста да бъдат потпълнени кухите разстояния зад плоскостите с изолационни материали(вата).
Изключително лесния монтаж на всякъкав вид покрития .
Малката консумация на свързващи смеси при монтажа на кирамчни покрития и др.
И (един приятен за мен ефект) намаляването на ехото в банята,отразяването на звука.В помещения с твърда повърхнина особено когато са малки звука ехти неприятно.Плоскостите подобряват акустиката и намаляват вредните звуци.

Следователно аз твърдо смятам ,че когато искаме да направим едно ново ,добро,модерно помещение твърдо трябва да предпочетем сухото стройтелство.
Разбира се винаги има значение начина по който се изпълнява.Правилния подбор на материали и и системи за монтаж.

Удоволствието от ниската цена отминава бързо,но огорчението от ниското качество остава заълго.
Надявам се да съм ви бил полезен в избора Ви.
Станко Нанев
Анивал

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

Мнение от ivalin » вт мар 10, 2009 10:51 pm

Luna написа:
paveto написа:Мазилката ще ти излезне по- ефтина като матеряли.
Как може българин в 4 думи да прави 2 правописни грешки. Ние сме непоправими - толкова разглезени и мързеливи, че не знам дали и кризата ще ни оправи! :](*,):
Съжалявам за отклонението от темата.
:cry: Без да Ви засягам Luna, ама има една стара приказка: Всяка жаба, да си знае гьола!" Все пак, ако един човек се гордее с такъв огоромен интелект, би трябвало да е забелязал предварително за какво е този форум и на какви теми. Очаква се потребителите му да не са завършили българска филология, а и не е необходимо предполагам, за да се занимава някой с дюлгерски работи?! Може би един ПУЦ е достатъчен, а не е тайна там колко учеха на четмо и писмо.::-k: :[-X:
ПП Нищо лично! Само отбелязвам! :wink:

Отговори